خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"برخی مقامات عالیرتبۀ دولتی در ناامنی ها دست دارند"

"برخی مقامات عالیرتبۀ دولتی در ناامنی ها دست دارند"

Dec 14, 2014 - 17:40

کابل (پژواک، ٢٣ قوس ٩٣): شماری از اعضای مشرانوجرگه، حکومت جدید را در تأمین امنیت ناکام دانسته و ادعا می کنند که برخی مقامات عالیرتبۀ دولتی در ناامنی ها دست دارند.

در این اواخر به شمول کابل، در برخی ولایات، ناامنی ها افزایش یافته است.

به اساس گزارش های نشر شده، تنها در پنج روز گذشته به شمول مخالفین مسلح و نیروهای امنیتی، 34 فرد ملکی کشته شده و 26 تن دیگر زخم برداشته است.

هدایت الله رهایی نماینده مردم کابل در مشرانوجرگه، در جلسه امروز گفت که حکومت جدید، در مدت دو ماه نتوانست در وضعیت امنیتی کشور تغییر آورد.

وی افزود که اگر حکومت در تأمین امنیت توان ندارد، برای مردم اعلام نماید که آنها امنیت شان را بگیرند.

میر بهادر واصفی نماینده مردم بدخشان در آن مجلس هم گفت که برخی جواسیس کشورهای بیگانه، در چوکات دولت وجود دارند و برای ناامنی در کشور کمر بسته اند.

به نظر وی تا زمانیکه حکومت، این جواسیس را پیدا نکند و به جزای اعمال شان نرساند، در کشور امنیت تأمین نمی شود.

خالقداد بلاغی نماینده مردم کابل در آن مجلس گفت که حکومت، باید در تأمین امنیت کشور، استراتیژی جدید آماده نماید تا جلو کشتن مردم ملکی و نیروهای امنیتی گرفته شود.

فضل هادی مسلمیار رئیس مشرانوجرگه، به نمایندگی از آن جرگه حوادث اخیر در کشور را به شدت تقبیح نموده و گفت که در این اواخر، سطح ناامنی ها افزایش یافته است.

به گفتۀ مسلمیار، حکومت باید آنعده افراد دولتی را که با مخالفین مسلح دست دارند و در ناامنی های کشور تلاش می کنند، شناسایی نمايد.

وی شکنجۀ افغان ها در زندان های خارجی را به شدت محکوم نمود و گفت که رفتار نادرست خارجی ها با افغان ها، عامل افزایش ناامنی ها در کشور است.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement