خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رئیس جمهور غنی در آیندۀ نزدیک به ایران سفر می کند

رئیس جمهور غنی در آیندۀ نزدیک به ایران سفر می کند

Feb 17, 2015 - 18:39

کابل (پژواک، ٢٨ دلو٩٣): معاون رئیس جمهور ایران، در دیدار با رئیس جمهور افغانستان گفت که کشورش، کمیسیون همکاری ها میان افغانستان و ایران را ایجاد می کند.

محمد شریعتمداری معاون رئیس جمهور ایران، صبح امروز به کابل آمد و با محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در ارگ دیدار کرد.

در خبر نامه ای که از سدی دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری، به آژانس خبری پژواک ارسال شده آمده است که در این دیدار، شریعتمداری گفت: "ما شاهد تحولات عظیم در کشور همسایه و برادر خویش افغانستان هستیم و ما مطمئنیم که افغانستان به سوی ثبات در حرکت است."

وی  افزود که کمیسیون مشترک میان افغانستان و ایران ایجاد شود که ایران، رهبری این کمیسیون را داشته باشد.

به گفته شریعتمداری، این کمیسیون در مورد طرح همکاری ها میان دوکشور کار خواهد کرد.

در این دیدار، رئیس جمهور غنی گفت که از جانب افغانستان نیز یکی از وزرای کابینه، برای کمیسیون همکاری های مشترک معرفی خواهد شد.

به گفته رئیس جمهور غنی، کمیسیون مذکور روی انکشاف همکاری ها میان دو کشور، کار خواهد کرد.

وی اضافه کرد: "این کمیسیون باید برای تحکیم روابط بین دو کشور در عرصه های درک خطر و اشکال تروریزم و نحوۀ مبارزه با آن، مبارزه با قاچاق مواد مخدر، همکاری های اقتصادی و ترانزیتی، ازدیاد تجارت قانونی، حل مشکلات مهاجرین و همکاری در مورد آب، به طور بنیادی کار کند."

به نقل از منبع، رئیس جمهور گفت که بخاطر حل مشکلات مهاجرین افغان در ایران، با مقامات آن کشور هرچه زودتر گفتگو خواهد نمود.

در این دیدار رئیس جمهور غنی گفت که افغانستان  تلاش می کند با تمام کشورهای جهان روابط نیک و حسنه داشته باشد و این روابط افغانستان، هیچ وقت خطری را به کشور دیگری، خصوصاً کشورهای همسایه متوجه نخواهد ساخت.

 در خبرنامه آمده است که رئیس جمهور غنی، بنابه دعوت رسمی داکتر حسن روحانی رئیس جمهور ایران، به زودی به آن کشور سفر خواهد کرد و در مورد موضوعات مختلف گفتگو خواهند کرد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

اعلانات

Advertisement