خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

٨٠٠ سرباز اردوی ملی در کندهار تصدیقنامه به دست آورد

٨٠٠ سرباز اردوی ملی در کندهار تصدیقنامه به دست آورد

Feb 10, 2015 - 16:15

کندهار (پژواک، ٢١ دلو ٩٣): تعداد ٨٠٠تن از سربازان اردوی ملی، پس از آموزش از مرکز آموزشی قول اردوی ٢٠٥ اتل تصدیقنامه به دست آوردند.

همین منظور، مراسمی امروز در قرارگاه قول اردوی ٢٠٥ اتل  درمیدان هوایی کندهار برگزار شد.

برید جنرال سیدآغا سافی معاون قوماندان قول اردوی ٢٠٥ اتل، به آژانس خبری پژواک گفت این ٨٠٠ سرباز اردوی ملی که از ولایات مختلف به آن مرکز جذب شده بودند، برنامه آموزش آنان خاتمه یافته و به وظایف شان در ولایات کندهار و زابل تعیين می شوند.

وی اضافه کرد که در این اواخر، آموزش سربازان اردوی ملی را سریعتر ساخته اند و ساحاتی را تحت پوشش اردوی ملی قرار میدهند که در آنجاها، نیروهای خارجی مستقر بودند.

به گفته او، در ولایات جنوبی، سربازان قول اردوی ٢٠٥ اتل عملیات دوامدار می کنند، و مخالفین مسلح توان مقابلۀ رو در رو با آنها را ندارند.

اما وی ماین های کارگذاری شده از سوی مخالفین را تا کنون یک نگرانی دانست، که در اثر آن نه تنها به نیروهای امنیتی بلکه مردم عام نیز تلفات به بار می آورد.

سافی؛ در جنوب از مناطق اتغر زابل، و در کندهار از بند تیمور ولسوالی میوند یادآوری نمود که در آن، فعالیت های مخالفین مسلح محسوس می باشد. 

اما وی يادآور شد که  به هر دو منطقه، نيروهاى خاص اردوى ملى فرستاده شده و عمليات نيز در انجا آغاز گرديده تا تهديدات موجود از بين برده شود.

موصوف خبر داد که اخيراً هزاران سرباز  قول اردوى ٢٠٥ اتل، به ولايت هلمند فرستاده شده تا در آنجا به همراهى نيروهاى قول اردوى ٢١٥، عمليات ضد مخالفين مسلح را در سنگين و موسى قلعه آغاز نمايد.

تورنجنرال سردارمحمدابوالفضل رييس تفتيش لوى درستيز وزارت دفاع گفت که درين اواخر آموزش و تجهيز اردوى ملى بهبود يافته؛ اما  مورد حل مشکلات موجود نيز اقدام خواهد کرد.

موصوف، از سربازان فارغ شده خواست با رعايت اصول و مقررات تلاش نمايند که علاوه بر تامين امنيت مردم، با کار گرفتن از اخلاق نيک، به قلب هاى آنها  نيز راه يابند.

 لومړى بريدمن نويدالله يکى از فارغين، به پژواک گفت که در هنگام آموزش، علاوه بر فعاليت هاى نظامى، در مورد رفتار خوب با مردم و باشندگان منطقه نيز آموزش ديده و تلاش خواهد کرد که وظيفه خود را به درستى انجام دهد.

وى افزود که به هدف  حفاظت از مردم و خاک خود، به صفوف اردوى ملى پيوسته است.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

اعلانات

Advertisement