خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مردم: مسوولان بايد به وضعيت امنيتى بادغيس بيشتر توجه کنند

مردم: مسوولان بايد به وضعيت امنيتى بادغيس بيشتر توجه کنند

Apr 26, 2015 - 11:46

قلعه نو(پژواک، ٦ ثور٩٤): شمارى از باشندگان بادغيس، از وضعيت امنيتى اين ولايت نگران اند و نهادهاى امنيتى را به "بى پروايى" در برابر تحرکات مخالفين مسلح متهم می‌کنند.

اما مسوولان اين ولايت می‌گویند که نيروهاى امنيتى، آمادۀ مقابله با مخالفين مسلح می‌باشند و در برابر حملات مخالفين غفلت نکرده اند.

بيش از يکصد تن از باشندگان مرکز بادغيس، اعضاى شوراى ولايتى و مقام‌هاى اين ولايت، امروز به ابتکار شوراى ولايتى در دفتر اين شورا گردهم آمده بودند. 

اين درحالى است که مخالفين مسلح دولت، هفتۀ گذشته بر پوسته هاى امنيتى در ولسوالى هاى بالامرغاب, قادس و آبکمری اين ولايت حمله نمودند.

در اين درگيرى ها که در بعضى مناطق تا سه روز ادامه داشت، به نيروهاى دولتى و مخالفين مسلح تلفات وارد گرديده است.

بهاءالدين رييس شوراى ولايتى بادغيس که به نمايندگى از مردم، در نشست امروز صحبت می‌کرد گفت که نهادهاى امنيتى، در جلوگيرى از اين حملات "بى پروايى" کرده اند.

وى افزود که ارگانهاى ذيربط، بايد اقداماتى براى جلوگيرى از حملات مخالفين داشته باشند.

وى وضعيت امنيتى بادغيس را نگران کننده خواند و گفت در صورتى که وضعيت به همين منوال ادامه پيدا کند، بيم آن می‌رود که برخى مناطق اين ولايت، در دست مخالفين مسلح بيفتد.

اما احمدالله علیزی سرپرست ولایت بادغیس، در نشست يادشده گفت که نیروهای امنیتی آمادگی لازم جهت رویارويی با مخالفين مسلح دولت را دارند.

علیزی افزود که نیروهای امنیتی، از هیچ گونه سعی و تلاش براى جلوگیری از بروز نا امنی ها دراین ولایت دريغ نکرده و عمليات آنها در مناطقى که هفتۀ گذشته جنگ بود، ادامه دارد.

سرپرست مقام ولایت بادغیس، همچنان مدعی است که در پی حملات اخیر طالبان مسلح در اين ولايت؛ تلفات سنگین به این گروه وارد شده است.

جنرال جمعه عدیل قوماندان لوای ۷۰۵ پولیس سرحدى در زون غرب کشور، در نشست امروز گفت که در درگيرى هاى اخير اين ولايت ۲۱ طالب مسلح به شمول یک تبعۀ خارجی کشته شده و ۱۸ تن دیگر شان زخمی شده اند.

با اين حال، برخى منابع حکومتى گفته اند که در درگیری های اخیر ولسوالی های بالامرغاب, قادس و آبکمری، هشت پولیس سرحدى و چهار تن از نیروهای مردمی جان باخته و سه مامور پولیس سرحدى تا به حال ناپدید میباشد.

جنرال عديل گفت که در حال حاضر، امنيت در آن ولايت تامین بوده و نیروهای امنيتى هیچ مشکلی ندارند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

اعلانات

Advertisement