خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در عمليات اخير در بغلان مرکزى ١٠ ملکى جان باخته است

در عمليات اخير در بغلان مرکزى ١٠ ملکى جان باخته است

May 20, 2015 - 10:31

پلخمرى (پژواک، ٣٠ثور٩٤): درحاليکه نيروهاى دولتى و مخالفان مسلح ادعاى واردکردن تلفات بر يکديگر در بغلان مرکزى را نموده اند، مردم محل ميگويند که براثر درگيرى و عمليات تصفيوى اخير، ١٠ملکى نيز کشته شده و٢٨ تن مجروح گرديده اند.

عبدالقديم نيازى معاون سرپرست ولايت بغلان ميگويد که طى عمليات تصفيوى که در ولسوالى بغلان مرکزى جريان دارد، هشت مخالف مسلح کشته شده و پنج تن ديگر جراحت برداشته اند.

وى به آژانس خبرى پژواک گفت که در عمليات؛ نيروهاى اردو، پوليس وامنيت ملى و قطعات خاص وزارت داخله شرکت دارند و دو کيلو متر به طرف ساحات شفيع خيل و انارخيل پيشروى نموده اند.

اما ذبیح الله مجاهد سخنگوى طالبان ميگويد که نيروهاى دولتىمیخواستند برمواضع طالبان حمله تعرضی نمایند که با مقاومت برخورده و در نتیجه، نُه عسکر به قتل رسيده، ١٣ تن زخم برداشته و سه تانک زرهدار تخريب گرديده است.

 

به گفته وى، درجريان درگيرى يک طالب کشته و چهار تن مجروح شده است.

ارباب غلام يکتن از متنفذين محلى گفت: ((دولت و طالبا تا فاصلۀ ده مترى باهم درگير شدند؛ اما طالبا عقب رفته و جاى شانرا قطعات خاص وزارت داخله گرفته است.))

وى افزود که در کمتر از سه هفتۀ اخير که عمليات در بغلان مرکزى جريان دارد،١٠ تن از افراد ملکى نيز جان باخته و ٢٨ تن ديگر جراحت برداشته اند.

اين متنفذ علاوه نمودکه بيشتر تلفات ناشى از اصابت مرمى ثقيله بر منازل مسکونى بوده که هم طالبان و هم دولت ازآن کار ميگيرند.

ارباب غلام گفت که تا حال ١٢٠٠ خانواده از بغلان مرکزى به ساحات امن بيجا گرديده و خواستار کمک موادغذايى و فراهم شدن برگشت به منازل شان هستند.

از جانب ديگر، صديق صديقى سخنگوى وزارت داخله ميگويد که دريک هفته اخير، ازکابل به بغلان مرکزى نيرو فرستاده اند. پيشروى ادامه دارد و اين عمليات نتيجه ميدهد.

دو هفته قبل نيز درگيرى ها در ولسوالى هاى بغلان مرکزى، دهنۀ غورى و دندغورى مربوط پلخمرى مرکز ولايت بغلان صورت گرفته که هم دولت و هم طالبان، ادعاى وارد کردن تلفات سنگين بريکديگر را نموده بودند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

اعلانات

Advertisement