خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"عمليات انجام شده از سوى نيروهاى خارجى در پروان به طور جدى بررسى مى گردد"

"عمليات انجام شده از سوى نيروهاى خارجى در پروان به طور جدى بررسى مى گردد"

Jun 29, 2015 - 14:34

چاريکار(پژواک،٨ سرطان ٩٤): مسوولين ولايت پروان مى گويند که نيروهاى خارجى بدون هماهنگى با آنها، در يک منزل مربوط مرکز اين ولايت، يک ديپوى مهمات را منهدم نموده اند.

باشندگان منطقه مى گويند که نيروهاى خارجى، منزل جان احمد يکتن از قوماندانان سابق حزب جمعيت اسلامى را تلاشى نموده و مهمات موجود در آن را منفجر کرده اند.

صدها باشندۀ منطقه، در واکنش به عمليات نيروهاى خارجى، دست به احتجاج زدند و از ساعت ٧ صبح امروز الى ١١ قبل از ظهر، شاهراه چاريکار را مسدود نمودند.

مظاهره کنندگان، احتجاج را بعد از آن خاتمه دادند که شاه ولى شاهد معاون اين ولايت، به محل رفت و همراه آنها صحبت نمود.

شاهد گفت که نيروهاى خارجى يا ماموريت قاطع، حوالى ساعت ٤ صبح بدون هماهنگى با نيروها و مسوولين افغان، در منطقۀ "بايان" مربوط مرکز ولايت پروان در يک منزل، انبار مهمات را انفجار داده اند.

نامبرده گفت که ورود خودسرانۀ نيروهاى خارجى به منزل متنفذ قومى پروان و انفجار مهمات را، محکوم مى نمايد.

نامبرده افزود که مسوولين، در مورد اين رويداد در ارگ جلسه داير نموده اند.

عبدالله عبدالله رييس اجرائيۀ حکومت، امروز در نشست شوراى وزيران گفت که چنين عمليات نيروهاى خارجى، احساسات مردم به خصوص مجاهدين را برانگيخته است و در واکنش آن، مردم با اسلحه به جاده ها ريخته اند.

نامبرده درحاليکه اذعان مى کرد اين موضوع بايد جدى مورد تحقيق قرار گيرد گفت که اين عمليات، تصوراتى را خلق کرده که گويا اين يک حرکت عليه مجاهدين است.

اما عبدالله گفت که حکومت به حفظ حيثيت مجاهدين و ارزشهاى جهاد متعهد است و به هيچ قدرتى اجازه نخواهد داد تا برضد مجاهدين توطئه چينى نمايد.

مل پاسوال محمد زمان مموزى قوماندان امنيۀ پروان گفت که بعد از عمليات، درگيرى کوتاه ميان نيروهاى خارجى و افراد مسلح جان احمد نيز صورت گرفته است.

اما نامبرده افزود که در اين عمليات، به کس آسيبى وارد نشده است.

غلام سعيد يکتن از شاهدان عينى گفت که بعد از عمليات يادشده، صبح وقت امروز افراد مسلح مربوط جان احمد، با راکت هاى آر پى جى و کلاشنکوف ها به چوک چاريکار آمدند.

نامبرده افزود که افراد مسلح متذکره، حوالى ساعت ٧ صبح چوک را ترک نمودند؛ اما باشندگان منطقه در عکس العمل به اين عمليات و حمايت از جان احمد، در همين منطقه مظاهره نمودند.

براين تريبوس مسوول روابط عامۀ دفتر مطبوعاتى نيروهاى امريکايى درکابل، به پژواک پذيرفت که نيروهاى امريکايى، شب گذشته در شهر چاريکار عملياتى را انجام داده اند.

منبع علاوه نموده است که در پى عمليات، يک ديپوى مهمات تخريب شده است، که ممکن برضد نيروهاى خارجى و افغان مورد استفاده قرارمى گرفت.

منبع در مورد معلومات بيشتر ارايه نکرد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

اعلانات

Advertisement