خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

امريکا: زمان خروج سربازان از افغانستان را تغيير نمى دهيم

امريکا: زمان خروج سربازان از افغانستان را تغيير نمى دهيم

Aug 29, 2015 - 15:02

واشنگتن (پژواک، ٧سنبله ٩٤): وزير دفاع امريکا مى گويد که با وجود رويدادهاى امنيتى اخير در افغانستان، آنها مصمم نيستند تا زمان خروج سربازانش از اين کشور را تغيير دهند.

اشتن کارتر وزير دفاع امريکا، اين اظهارات را درحالى ابراز نموده است که ضمن حملات  خونين اخير در کابل، برخى ولسواليها در شمارى از ولايات سقوط نموده و تحليلگران خواهان آغاز دوبارۀ ماموريت جنگى امريکا و ناتو شده اند.

اما وزير دفاع امريکا روز گذشته در ايالت کاليفورنيا، با ايراد بيانيه اى به خبرنگاران گفت که در زمان خروج نيروهاى امريکا از افغانستان، کدام تغيير وارد نمى شود.

امريکا اکنون در افغانستان حدود ١٠ هزار نيرو دارد. بارک اوباما رييس جمهور امريکا سال گذشته اعلام کرده بود که همه سربازان، در پايان سال ٢٠١٦ از افغانستان خارج خواهد شد و صرف هزار سرباز امريکايى را جهت تامين امنيت سفارتش در افغانستان نگهميدارد.

اشتون کارتر گفت که بارک اوباما رييس جمهور امريکا، درمورد خروج سربازان از افغانستان موقف واضح دارد، و آن اينکه نيروى موجود در اين کشور، در عرصۀ آموزش نيروهاى امنيتى افغان مصروف اند.

قرار گفتۀ موصوف، پلان خروج سربازان امريکا از افغانستان که دو سال قبل اعلان شده بود، در آن کدام تغيير وارد نمى گردد.

وزير دفاع امريکا افزود که امريکا و ناتو به حمايت از نيروهاى افغان ادامه مى دهند و اکنون اين نيروها مسووليت تامين امنيت را دارند.

نامبرده دستاوردهاى نيروهاى افغان را مورد تمجيد قرار داد و گفت که آنها در جريان فصل جنگى جارى، حملات زياد طالبان را عقب زده اند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

اعلانات

Advertisement