خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

٢٠مخالف مسلح و ده پوليس در نادعلى هلمند کشته شده اند

٢٠مخالف مسلح و ده پوليس در نادعلى هلمند کشته شده اند

Oct 18, 2015 - 13:15

لشکرگاه (پژواک، ٢٦ ميزان ٩٤): جنگ ميان طالبان مسلح و نيروهاى امنيتى، در ولسوالى نادعلى ولايت هلمند جريان دارد که در اثر آن، تاکنون ١٠ پوليس و ٢٠ طالب کشته شده اند.

يک منبع امنيتى ولسوالى نادعلى ولايت هلمند، به تاريخ(٢٦ميزان) به آژانس خبرى پژواک گفت که ساعت ٤ صبح امروز، طالبان مسلح بر پوسته هاى امنيتى در مناطق لوى مانده، ٣١غربى، چاه انجير و کوفکى، حملات شان را آغاز نموده اند.

وى افزود که اکنون(١١:٠٠ قبل از ظهر) نيز جنگ جريان دارد که در نتيجۀ آن، ده پوليس به شمول سلطان محمد مامور پوليس چاه انجير کشته شده اند.

وى علاوه کرد که طالبان در اين منطقه دو پوستۀ پوليس و دو پوسته اردوى ملى را نيز تصرف کرده و اگر جلوگيرى نشود، دامن جنگ تا شهر لشکرگاه خواهد رسيد.

کمال خان، باشندۀ منطقۀ  لوى مانده به پژواک گفت: "حدود سه صد طالب بر پوسته هاى اين منطقه حمله نموده اند."

وی افزود که صبح امروز طياره ها نيز بمبارد کرده؛ اما در مورد تلفات و جراحات آن معلومات ندارد.

اما نبى جان ملاخيل قوماندان امينۀ هلمند، از اظهار نظر در مورد کشته شدن پوليس خوددارى کرد و افزود که در اين جنگ، تاکنون حدود ٢٠ تن از طالبان کشته شده اند.

به گفته وى، نيروهاى امنيتى مناطق از دست داده را دوباره تصرف کرده؛ اما جنگ هنوز هم جريان دارد.

دگرمن محمد رسول ځاځى سخنگوى قول اردوى ٢١٥ ميوند نيز گفت که ١٨ طالب مسلح در اثر حملات هوايى نيروهاى هوايى در منطقۀ لوى مانده کشته شده اند.

قارى يوسف احمدى سخنگوى طالبان مسلح نيز اين جنگ را تاييد کرده و گفت که طالبان مسلح، صبح امروز بر پوسته هاى نيروهاى امنيتى در منطقۀ باباجى از مربوطات لشکرگاه و نادعلى، حملات شان را آغاز نموده اند.

وى افزود که در اين حملات، شمار زيادى از سربازان امنيتى کشته شده اند؛ اما در مورد تلفات طالبان چيزى نگفت.

جزييات بيشتر در اين مورد، بعداً به نشر خواهد رسيد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

اعلانات

Advertisement