خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"خدمات شرکتهای مخابراتی، باید مطابق به نیازهای عصرحاضر عیار گردد"

"خدمات شرکتهای مخابراتی، باید مطابق به نیازهای عصرحاضر عیار گردد"

Oct 26, 2015 - 18:56

کابل (پژواک، ٤ عقرب٩٤): ريیس جمهور غنی ميگويد که خدمات شرکت های مخابراتی، در مطابقت به نیازمندی های عصر حاضر عیار گردد.

در خبرنامه اى که از سوى دفتر مطبوعاتى رياست جمهورى، به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است که محمد اشرف غنی رئیس جمهور، قبل از ظهر امروز با رؤسای شرکت های مخابراتی و مسوولین وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی دیدار کرد.

منبع افزوده است در این دیدار که در ارگ انجام شد، در رابطه به آوردن شفافیت، کنترول کیفیت خدمات، پرداخت مالیه و بهبود رابطه کاری سرمایه گذاران با دولت، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

مسوولین شرکت های مخابراتی در مورد شرایط کار، بهبود فضای کاری و سرمایه گذاری صحبت کردند و ضمن اینکه از همکاری شان با حکومت اطمینان دادند، پیشنهادات شانرا در رابطه به رسیدگی به مشکلات و بهبود روابط کاری با نهادهای حکومتی مطرح کردند.

ريیس جمهور غنی، پس از استماع نظریات و خواست های رؤسای شرکت های مخابراتی به مسوولین مربوطه هدایت داد تا یک رهنمود کاری، برای این شرکت ها و ادارۀ تنظیم خدمات مخابراتی افغانستان (اترا) ایجاد گردد.

وى افزود که فضای کاری، برای سکتور مخابراتی طوری تنظیم شود که شرکت های مخابراتی مفاد به دست بیاورند و همچنان از سیستم سوء استفاده صورت نگیرد.

موصوف خطاب به رؤسای شرکت های مخابراتی، گفت: "حکومت نقش تسهیل کننده را دارد، ولی چگونگی عرضه و کیفیت خدمات تان، آینده شرکت های شما را تعیین می کند."

غنى افزود: مشتریان به خدمات با کیفیت و دولت به مالیهء شرکت ها نیاز دارند؛ بخاطریکه مشتریان پول می پردازند و دولت به جهان تعهد سپرده است که به سوی خودکفایی می رود، پس ما باید مشترکاً برای رسیدن به این هدف کار نمايیم.

وی ضمن اینکه در از میان برداشتن تداخل وظیفوی در نهادهای دولتی تاکید کرد، گفت که از لحاظ حقوقی، اگر مشکلی داشته باشید و قوانین و مقررات وضاحت نداشته باشد، دولت حاضر به همکاری می باشد.

ريیس جمهور خاطرنشان کرد که شرکت ها باید قبل از اتخاذ هر تصمیم حکومت باخبر شوند و در نهایت سیستمی ایجاد شود که در زمینه عواید و پرداخت مالیه، شفافیت بیشتر به وجود آید.

اشرف غنى از رؤسای شرکت های مخابراتی خواست تا تغییرات مثبت را در تکنالوژی در نظر بگیرند و خدمات شانرا در مطابقت به نیازمندی های عصر حاضر عیار سازند.

 

 

 

 

 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

اعلانات

Advertisement