خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

براى جلوگيرى از ازدحام ترافيکى سفرهاى مقامات خارجى به روزهاى رخصتى تنظيم مى شود

براى جلوگيرى از ازدحام ترافيکى سفرهاى مقامات خارجى به روزهاى رخصتى تنظيم مى شود

Nov 05, 2015 - 20:20

کابل (پژواک، ١٤ عقرب ٩٤): رييس جمهور هدايت داده تا براى جلوگيرى از ازدحام در شهر، سفرهاى مقامات عاليتربۀ خارجى را در روزهاى رخصتى تنظيم نمايد.

اين اظهارات را ظفر هاشمى معاون سخنگوى رييس جمهور، امروز در کابل ابراز داشت.

گفتنى است که دو روز قبل (١٢عقرب ) پايتخت کشور ميزبان معاون رييس جمهور چين بود که حين ورود به قصر رياست جمهورى و دوباره برگشت وى، شهروندان کابل از ازدحام چند ساعته به مشکلات مواجه شدند.

اما هاشمى مى گويد که به اساس هدايت رييس جمهور به وزارت امورخارجه، شهروندان کابل بعد از اين با چنين مشکلات مواجه نخواهند شد.

نامبرده افزود: "اين موضوع در جريان سفر مقامات چينايى نيز در نظر بود، اما آنها نيز برخى ملاحظات داشتندکه ما منحيث ميزبان نه توانستيم تا بر مهمانان فشار وارد کنيم."

معاون سخنگوى رييس جمهور در اين نشست، پيرامون پروژۀ " کاسا ١٠٠٠" نيز معلومات ارايه کرد و گفت حدود ٢٠ روز قبل (٢٦ميزان) قرارداد اين پروژه در شهر الماتاى قزاقستان به مزايده ارايه شد که اميد دارد تا اين پروژه در خلال سه – چهار سال آينده به اکمال برسد.

قرار گفتۀ وى، به اساس اين پروژه، ١٣٠٠ ميگاوات برق از قرغزستان - تاجکستان و از آنجا به افغانستان و در نهايت به پاکستان انتقال خواهد شد.

هاشمى مى گويد، پاکستان در مقابل  لين برق که از خاک افغانستان ٦٧٠  کيلومتر امتداد مى يابد، سالانه ٤٠ ميليون دالر ماليه مى پردازد که باعث افزايش در عوايد کشور خواهد شد.

به گفتۀ وى، اين پروژه ٣٩٠ميليون دالر هزينه برمى دارد که از کمک هاى بلاعوض بانک جهانى تمويل مى شود.

نامبرده همچنان گفت که وزير آب و برق، فردا در شهر الماتاى قزاقستان يک قرارداد را عقد مى نمايد که بر بنياد آن، ٥٠٠ ميگاوات برق به اين کشور انتقال مى يابد.

موصوف علاوه نمود، اين برق از طريق بندر آقينه به اندخوى و از آنجا به پلخمرى انتقال مى يابد که باشندگان کابل، غزنى، ميدان وردگ، لوگر، خوست و پکتيا از آن مستفيد خواهند شد.

 

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

اعلانات

Advertisement