خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رئیس جمهور به زودی به قزاقستان سفر می کند

رئیس جمهور به زودی به قزاقستان سفر می کند

Nov 18, 2015 - 17:58

کابل (پژواک، ٢٧ عقرب ٩٤): دفتر ریاست جمهوری اعلام کرد که  محمد اشرف غنی رئیس جمهور، به زودی به کشور قزاقستان سفر خواهد نمود.

سید ظفر هاشمی معاون سخنگوی رئیس جمهور، این موضوع را امروز در یک نشست خبری در کابل بیان نمود.

وی گفت که قرار است رئیس جمهور در این سفر رسمی یک روزه، با رئیس جمهور و صدر اعظم این کشور دیدار کند.

هاشمی بدون مشخص کردن تاریخ دقیق این سفر افزود که  در این سفر، دو تفاهمنامه و يک موافقتنامه در زمينه هاى اقتصادى و حکومتدارى بين مقام های دو کشور امضاء  خواهد شد.

بر پایه معلومات وی، محمد اشرف غنی در جریان این سفر در یکی از پوهنتون های قراقزستان سخنرانی خواهد نمود و افزون بر آن، بخاطر گسترش روابط تجارتی دو کشور، در نشست مشترک تاجران افغان و قزاقستانی صحبت خواهد کرد.

معاون سخنگوی رئیس جمهور در ادامه این نشست خبری، در مورد قضیه کابل بانک صحبت کرد و خاطر نشان نمود که هر فردی که در این قضیه دخیل باشد و پول مردم افغانستان را بيجا به مصرف رسانده، حکم محکمه با جدیت بر او تطبیق می­شود.

ظفر هاشمی تصریح کرد که هیئتی از سوی ریاست جمهوری برای بررسی تمام ابعاد عقد قرارداد شهرک هوشمند بین وزارت شهرسازی و خلیل فروزی توظیف شده است.

کار ساخت شهرک هوشمند، در ۲۰ عقرب با حضور احمدضیا مسعود نماینده ویژه رئیس جمهور در امور اصلاحات و حکومتداری خوب، سید سعادت نادری وزیر شهرسازی، عبدالعلی محمدی مشاور حقوقی رئیس جمهور و شماری از نمایندگان شورای ملی در کابل آغاز شد.

در مراسم آغاز این پروژه که قرار بود در آن ٩٨ میلیون دالر سرمایه گذاری شود، خلیل الله فروزى، از مجرمان اصلی قضیه کابل بانک که به ده سال حبس محکوم شده است نیز شرکت کرده بود.

این قرارداد هفته گذشته بعد از انتقادهای زیاد مردم، از سوی رئیس جمهور لغو شد و شب گذشته وظیفه عبدالعلی محمدی مشاور حقوقی رئیس جمهور نیز در پیوند به این رویداد به تعلیق در آمد.

معاون سخنگوی رئیس جمهور، در مورد قضیه کمیته گزینش کميشنران کمیسیون های انتخاباتی نیز گفت که کار بر سر انتخاب اعضای این کمیته به پایان رسیده و  فقط یک عضو آن، باقی مانده است و نهادهای جامعۀ مدنی تا کنون نتوانسته نماینده خود را برای عضویت در این کمیته معرفی کنند.

یک عضو ستره محکمه، یک عضو بورد مستقل تعیینات خدمات ملکی، یک عضو کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی، نمایندۀ منتخب نهاد‌های جامعه مدنی، نمایندۀ زنان، نمایندۀ منتخب نهادهای رسانه یی و یک عضو کمیسیون مستقل حقوق بشر به حیث اعضاى این کمیته انتخاب مى شوند.

 

 

 

 

 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

اعلانات

Advertisement