خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مرکز معلوماتی آنلاین خدمات دولتی افغانستان گشایش یافت

مرکز معلوماتی آنلاین خدمات دولتی افغانستان گشایش یافت

Nov 23, 2015 - 17:13

کابل (پژواک، ۲قوس۹۴): نخستین بانک معلوماتی آنلاین در مورد خدمات ادارات دولتی افغانستان که به هدف دسترسی سریع و آسان مردم به معلومات مورد نیاز ایجاد شده است، راه اندازی شد.

میرمحمد کاظم حبیبی، معاون مالی و اداری احصائیه مرکزی گفت که این مرکز معلوماتی که به نامAfghanInfo»  «می‌باشد با همکاری صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (UNICEF) با استفاده از تکنالوژی پیشرفته امروز ساخته شده است.

وی گفت: ((این یک داتابیس (بانک معلوماتی) قوی است و هر کس بخواهد می‌تواند از طریق آن به معلومات در عرصه‌های مختلف از جمله صحت، تعلیم و تربیه، تکنالوژی، اقتصاد، محیط زیست، زنان، تغذیه، احصائیه‌های ملی، صنایع تولیدی، نقشه‌های کشور و ولایات دسترسی داشته باشد. ))

حبیبی افزود که همه مردم می‌توانند به این بانک معلوماتی آنلاین دسترسی داشته و در عین حال معلومات موجود در آن را دانلود نموده و استفاده نمایند.

ایمل مرجان، معین وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی گفت که هر سال احصائیه‌های مختلف از سوی ادارات دولتی نشر می‌شود و مردم به آسانی به آن دسترسی نداشتند.

به گفته وی، اکنون با راه اندازی این بانک معلوماتی مردم می‌توانند به راحتی معلومات و ارقام مورد نیاز خود را به زود‌ترین فرصت بدست آورند.

مرجان افزود که مردم می‌توانند با نصب این نرم افزار در کمپیو‌تر و همچنان تيليفون‌های همراه خود به معلومات مرکز مذکور دسترسی داشته باشند.

اما این مقام وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی از مسوولان اداره احصائیه مرکزی خواست تا با ارایه معلومات تازه به کارآیی این مرکز بیفزایند.

اکیل آئیر، نماینده اداره حمایت از اطفال سازمان ملل متحد (UNICEF) که در این مراسم شرکت کرده بود از این اقدام اداره احصائیه مرکزی استقبال کرد.

به گفته وی، اکنون با ایجاد این بانک معلوماتی، مردم به راحتی می‌توانند به ارقام و آمار دولتی مورد نیاز در عرصه‌های مختلف به آسانی دسترسی داشته باشند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

اعلانات

Advertisement