خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

غنى: تمام مراکز علمی کشور به شبکه فایبر نوری وصل شود

غنى: تمام مراکز علمی کشور به شبکه فایبر نوری وصل شود

Dec 16, 2015 - 10:15

کابل (پژواک، ٢٥ قوس ٩٤): محمد اشرف غنى ريیس جمهور گفته است که هنوزهم خلاها و مشکلات در پوهنتون هاى کشور وجود دارد و بايد تمام مراکز علمی کشور، به شبکه فایبر نوری وصل شود.

در خبرنامه دفتر سخنگوى رياست جمهورى آمده است که محمد اشرف غنى رييس جمهور کشور، اين سخنان را شام روز گذشته در مراسم افتتاح یازدهمین کنفرانس تکنالوژی معلوماتی در وزارت تحصیلات عالی بيان داشت.

رييس جمهور  گفته است اتصال  مراکز علمى با شبکه فايبر نورى، زمینه  تحقیقات هدفمند و بنیادی را در عرصه پیشرفت دانش و آگاهی استادان فراهم خواهد کرد.

غنى افزوده است که تحصیلات عالی افغانستان، باید با منابع علمی کشورهای پیشرفتۀ جهان، از مسیر انترنت وصل شود و افغانستان بتواند از نعمت این همه پیشرفتی که در سطح جهان صورت گرفته است بهره مند گردد.

موصوف علاوه کرد که سیستم درسی در پوهنتون های کشور، تا هنوز داراى مشکلات و خلا ها است؛ اما با یک مدیریت منسجم و هدفمند، می­توان این خلا ها را بر طرف کرد.

وى اين کنفرانس را با اهمیت خوانده و از وزارت تحصيلات عالى خواسته است تا پیشنهادات و نظریات نهایی شده در اين کنفرانس را به ریاست جمهوری ارائه کند.

درخبرنامه آمده است که مارکوس پودزل سفیر جمهوری فدرال آلمان در کابل، دراين کنفرانس گفت که کشورش، وزارت تحصيلات عالى افغانستان را در بخش عملى ساختن برنامه ها کمک مى کند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

اعلانات

Advertisement