خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مشکلات انترنتى درنيمروز کاهش يافت

مشکلات انترنتى درنيمروز کاهش يافت

Feb 28, 2016 - 17:34

زرنج (پژواک،٩حوت٩٤): بعد ازآنکه آژانس خبرى پژواک، گزارشى در مورد مشکلات انترنتى مردم نيمروز را نشرکرد، امروز با فعال شدن سيستم 3G، مشکلات انترنتى کاهش يافته است.

 اخيراً استفاده کنندگان انترنت در ولايت نيمروز، شکايت داشتند که شبکه هاى مخابراتى خدمات انترنتى درست ارايه نکرده و با پول مردم تجارت ميکنند.  

به گفتۀ آنان، زمانى که مى خواستند انترنت يكى از شبكه هاى مخابراتى را فعال سازند، پول آنها را گرفته و حتى صفحه انترنت را باز نمى كرد.  

آنان ميگفتند که يک (جى بى) انترنت را شبكه هاى مخابراتى به ٢٥٠ تا ٣٠٠ افغانى عرضه مى كنند؛ در حالى كه يک افغانى هم از آن استفاده نمى شود.

اما جاويد صميم بارک رييس مخابرات نيمروز ميگويد که شركت مخابراتى افغان بيسيم، سيستم ترى جى خود را امروز دراين ولايت فعال نمود

وى به آژانس خبرى پژواک گفت که با فعال شدن این سیستم، جوانان میتوانند مشکلات تحصیلی خود را از راه دور حل کرده و مطالب مورد علاقۀ خود را در انترنت پيدا كنند .

بارک افزود که تجار مى توانند با کیفیت خوب، دروقت و مصرف کم با سایر کشورها در تماس شده اجناس مورد نياز و خواست خود را فراهم  سازند.

سيستم (G 3) يا نسل سوم تکنالوژى معلوماتى، نسبت به سيستم هاى مخابراتى انالوگ و ديجيتل، عصرى بوده و براساس آن، خدمات انترنتى از طريق تيليفون هاى موبايل، با سرعت و کيفيت و از جمله ديدن تصوير دوستان از طريق موبايل مساعد ميشود.

رييس مخابرات نيمروز گفت که اکنون سيستم ترى جى فعال گرديده و در آيندۀ نزديک، شبکه هاى مخابراتى اتصالات و سلام نيز اين سيستم را  در نيمروزفعال خواهند كرد.

به گفتۀ بارک، هم اكنون كار بالاى سيستم ترى جى اتصالات به شدت جريان دارد.

وى همچنان گفت به خاطر سهولت در خدمات انترنتى، در سال آينده سيستم فايبر نورى از طريق ايران به نيمروز وصل و سيستم فور جى 4G نيز فعال خواهد شد.

سليمان يكتن ازباشندگان شهر زرنج مرکز نيمروز گفت: "من خيلى خوشحالم كه سيستم ترى جى در زرنج فعال شده و يكى از آرزو هاى ما جوانان دسترسى بهتر به خدمات انترنتى بود."

وى افزود که اكنون با سرعت زياد و وقت كم مى توانند دوستان خود را پيدا و باهم هم صحبت و يا حل مشكل کنند.

احمد فريد، باشنده ديگر شهر زرنج گفت: "حتى يكروز هم در گذشته نتوانستم از انترنت شبكه هاى مخابراتى استفاده كنم پول را مى دادم و حتى صفحه ايميل ما باز نمى شد."

يكتن از كارمندان شركت افغان بيسيم در زرنج  كه نخواست نامش ذكر شود، گفت امروز سيستم ترى جى بصورت آزمايشى فعال گرديده و درجريان همين هفته، اين سيستم طى محفلى  رسماً افتتاح خواهد شد که  با فعال شدن این سیستم، مشترکین میتوانند درهر جایى که شبکۀ موبایل کار میکند، از انترنت به شکل خوبتر استفاده نمایند.

پنج شركت مخابراتى و سه انترنت كلپ، در نيمروزفعاليت دارد كه تا كنون مردم از نحوه ارايه خدمات انترنتى آنها ناراض بوده اند.

قابل ذکر است که با فعال شدن سيستم ترى جى، جوانان در نيمروز از طريق فيسبوک براى همديگر پيام تبريكى مى فرستند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement