خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"هشتاد فیصد ادارات دولتی دايکندى ساختمانهای جدید دارند"

"هشتاد فیصد ادارات دولتی دايکندى ساختمانهای جدید دارند"

Mar 02, 2016 - 13:20

  نيلى (پژواک،١٢ حوت٩٤): والى دايکندى ميگويد ٨٠ درصد ادارات دولتى دراين ولايت، ساختمان هاى جديد دارند و متباقى ادارات در سال آينده، صاحب تعمير جديد خواهند شد.

 معصومه مرادى والى دايکندى که امروز در مراسم افتتاح ساختمان ریاست اقتصاد این ولایت صحبت مینمود گفت: "تلاش دارم تا درهمکارى ادارات در مرکز، بودجه تدارک ديده و براى ٢٠ درصد ادارات که بدون تعمير ميباشند، درسال آينده ساختمان هاى جديد اعمارکنيم."

خانم مرادى، داشتن تعمیر برای کارمندان دولت را يک ضرورت خواند و گفت وقتی جا و مکانی برای کارکردن نباشد، کار به درستی صورت نخواهد گرفت و باید این مشکل در تمام ادارات حل گردد.

والى دايکندى، اداراتى بدون ساختمان درآن ولايت را مشخص نکرد.

دایکندی یکی از ولایت هايی است که در سال 1382 تبدیل به ولایت گردیده و قبلاً این ولایت مربوط به ولایت ارزگان بود.

در بین سالهای  1382 تا 1389 هیچ تعمیری دولتی در این ولایت وجود نداشت، حتی ساختمان ولایت نیز در تعمیر کرايى به سر میبرد.

بربنياد معلومات کریم سروش سخنگوی والی دایکندی، ساختمان ریاست اقتصاد که امروز افتتاح گرديد، يک ساختمان دومنزله دارای ١٢ اطاق اداری و یک سالون کنفرانس با تمام امکانات رفاهی در مساحت بیش از یک جریب زمین از بودجه وزارت اقتصاد به بهره برداری رسیده است.

وی افزود که این ساختمان، کاربرد خوبی برای کارمندان ریاست اقتصاد دایکندی خواهد داشت و هزینۀ ساخت آن که به صورت پخته واساسی اعمار شده است، بیش از ١٩ ميلیون افغانی میباشد.

وی گفت قبلاً ریاست اقتصاد دایکندی در یک تعمیر خامه به شکل کرايى کارهای شان را به پیش میبرد که از نبود جای، نهایت با مشکل مواجه بود.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement