خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کمپاين نهال شانی در باميان آغاز گرديد

کمپاين نهال شانی در باميان آغاز گرديد

Apr 04, 2016 - 15:24

باميان (پژواک،١٦حمل ٩٥): کمپاين نهال شانی با شعار"هر باميانی دو نهال"، که قراراست نزديک به ٣٠ هزار نهال درتمام  باميان غرس گردد، امروز درآن ولايت آغاز گرديد.

محمد طاهر زُهير والی باميان، به آژانس خبرى پژواک گفت که باميان، يکى از ولايات تاريخى و باستانى  و محل خوبى براى بازديد سياحان خارجى و داخلى است که سرسبزى اين ولايت، ميتواند در بازديد بيشتر سياحان باميان نقش موثر داشته باشد.

وی افزودکه امسال اداره محلی باميان پلان دارد که ٢٧ هزار نهال مثمر وغير مثمر را در اين ولايت به شمول ولسوالی ها غرس نمايد و احتمال ميرود که زارعين باميان نيز ده ها هزار نهال را در زمين های مزروعی شان غرس کنند.

والى باميان علاوه کردکه کمپاين نهال شانی، از امروز آغازگرديدکه تنها در مرکز باميان ٥ هزار نهال غرس گرديد و اين روند به ولسوالى ها نيز گسترش مى يابد.

انجينر محمد امان شاروال باميان گفت که سرسبزی وساحۀ سبز، برای باميان با اهميت است  واز اين جهت شاروالی اين ولايت، کمپاين نهال شانی زير نام "هرباميانی دونهال" يکی برای خود ويکی برای وطن را روی دست گرفته است .

وی افزود: "امروزه صنعت چوب که از آن در بسياری از امورات زندگی به کار ميرود، از نظر اقتصادی هم اشتغال زا است وهم مفاد اقتصادی برای زارعين دارد. بايد ما اقدام به غرس نهال نماييم تا در آينده هم وطن ما سر سبز گردد وهم سود اقتصادی آنان را ببريم."

زهرا يکتن از اشتراک کنندگان در اين کمپاين نهالشانى گفت: "نهال ميشانم تا باميان زيبا گردد و سرسبزی سلامتی می آورد وزندگی را با نشاط ميسازد."

گفتى است که در سالهای قبل نيز برنامه سرسبزی باميان زير نام انقلاب سبز آغاز يافته بود که در آن، مليونها نهال مثمر وغيرمثمر غرس شده است.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement