خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

غنی: روند تدارکات و استخدام در ادارات اترا و افغان تیلی‌کام بررسی گردد

غنی: روند تدارکات و استخدام در ادارات اترا و افغان تیلی‌کام بررسی گردد

Apr 09, 2016 - 15:41

 کابل (پژواک، ٢١ حمل ٩٥): به اساس هدايت رييس جمهور کشور، روند تدارکات و استخدام در ادارات افغان تیلی کام و اترا، بررسی وهیئتى مسلکی در این زمینه توظیف ميگردد.

اين تصميم، در نشستى که تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهور، به منظور بررسی وضعیت روند فعالیت ادارات افغان تیلی کام و تنظیم خدمات مخابراتی افغانستان (اترا)، قبل از ظهر امروز در ارگ دایر شد، اتخاذ گرديد.

بربنياد خبرنامه دفترمطبوعاتى رياست جمهورى که روزشنبه (٢١حمل) به آژانس خبرى پژواک رسيده، در این نشست که برعلاوۀ وزیر مخابرات، رئیس مبارزه با فساد اداری، معین وزارت مالیه، رئیس تدارکات ادارۀ امور و رئیس افغان تیلی کام حضور داشتند، رئیس جمهور روند اجراآت فعالیت‌های ادارات افغان تیلی کام و اترا را مورد بررسی قرار داد.

درنشست ياد شده، رئیس جمهور کشور تأکید کرد که باید روند تدارکات و استخدام در ادارات افغان تیلی کام و تنظیم خدمات مخابراتی افغانستان (اترا) به شکل دقیق و همه جانبۀ آن، بررسی شود و هدایت داد که هیئت مسلکی در این زمینه توظیف گردد.

براساس خبرنامه، رييس جمهور گفته است که شفافیت در تمام پروسه‌ها باید در نظر گرفته شود و نیز مشکل در قراردادها و استخدام ادارات مذکور بر طرف گردد.

خدمات مخابراتى" را با يک شرکت داخلى بدون در نظرداشت روند تدارکات بصورت شفاهى عقد نموده بودکه قرارداد اين سيستم، با انتقادهاى شديد مواجه گرديد.

در پى اين انتقاد ها رييس جمهور اشرف غنى با صدور حکمى، هيئتى از ادارۀ امور را به رياست محمدآگل کوچى موظف نموده که تا اعلام داوطلبى خريدارى، نرخ گيرى، آفرگشايى، پيشينۀ شرکت برنده و تمام امور مربوط به اين سيستم  را بررسى دقيق، بی­طرفانه و عادلانه نمايد

اما تاکنون نتيجه بررسى هاى اين هيئت منتشرنگرديده است و گفته ميشودکه هيچ اسنادى در زمينه  يادشده به هيئت موظف رياست جمهورى ارائه نگرديده است .

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement