خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

عمليات تصفيوى در دو ولسوالى بدخشان آغاز گرديد

عمليات تصفيوى در دو ولسوالى بدخشان آغاز گرديد

Apr 20, 2016 - 12:05

فيض آباد (پژواک، اول ثور٩٥): قوماندان امنيۀ ولايت بدخشان، از آغاز عمليات تصفيوى در ولسوالى هاى وردوج و جرم اين ولايت که از يکسال به اينسو، قسماً در کنترول مخالفين ميباشد، خبر داد و گفت که  تاکنون دست کم ٥٠ طالب کشته و زخمى شده اند.

مل پاسوال غلام سخى غفورى قوماندان امنيه بدخشان، به آژانس خبرى پژواک گفت که اين عمليات تصفيوى حوالى ساعت ٨:٣٠ صبح امروز آغاز گرديد.

وى علاوه کرد که در ولسوالى وردوج، عمليات از استقامت هاى چاکران و يردار آغاز شده و اکنون درگيرى شديد ميان نيروهاى امنيتى و مخالفان مسلح ادامه دارد و بيشترين جنگجويانى که با نيروهاى امنيتى در اين ولسوالى  درگير جنگ اند؛ اتباع تاجکستان، ازبکستان و چيچن ميباشند.

غفورى گفت که عمليات تصفيوى در ولسوالى جرم بدخشان نيز از چندين استقامت آغاز شده که تلفاتى به مخالفان مسلح وارد گرديده است.

به گفته وى، تاکنون دراين درگيرى ها دست کم ٥٠ مخالف مسلح کشته و زخمى شده اند که در جمع کشته شدگان، يک قوماندان طالبان به نام صدام با ١٤ تن از افرادش نيز شامل ميباشد.

قوماندان امنيه بدخشان گفت که دراين درگيرى ها يک پوليس  نيز کشته شده و يکتن ديگر جراحت برداشته است و عمليات متذکره، بخاطر جلوگيرى از تلفات ملکى با دقت به پيش ميرود.

احمدجاويد مجددى عضو شوراى ولايتى بدخشان نيز گفت که نيروهاى امنيتى در اين عمليات پيشروى داشته اند و چندين پوستۀ مخالفان مسلح به تصرف دولت درآمده است.

اين عمليات، درحالى آغاز مى گردد که ولسوالى وردوج و يمگان بدخشان، از يکسال بدينسو در تصرف طالبان بوده و در بيشترين بخشهاى ولسوالى جرم نيز طالبان فعاليت دارند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement