خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

هشتمین دور نمايشگاه "بهار قرآنکريم" در کابل پايان يافت

هشتمین دور نمايشگاه "بهار قرآنکريم" در کابل پايان يافت

Jun 22, 2016 - 14:56

کابل (پژواک ٢ سرطان ٩٥): هشتمین دور نمايشگاه "بهار قرآنکريم" به منظور آشنايى مردم با معارف، هنرهاى اسلامى و ترویج فرهنگ دینی و قرآنی، در شهر کابل با دادن جوايز و لوح تقدیر به برندگان مسابقات، خاتمه یافت.

اين نمايشگاه در سه بخش "قرآنى، نشرات، و هنرى"؛ با حضور قاريان و هنرمندان مراکز هنرهای اسلامی کشور، براى ۱۰ روز در مسجد امام زمان واقع دشت برچی شهر کابل برگزار گرديده بود.  

عباس حسن زاده رییس شورای عالی قرآنى افغانستان و یکتن از برگزار کنندگان این برنامه، به آژانس خبری پژواک گفت که از این نمایشگاه حدود بیست هزار تن بازدید کرده اند و اشتراک کننده ها بیشتر محصلین، دانش آموزان مدارس دینی و مکاتب بوده اند.

وی از اشتراک کنندگان و بازدیدکنندگان این نمايشگاه ابراز خرسندی کرد و گفت: "این نمایشگاه از هشت سال بدینسو دایر می شود، امسال حضور و مشارکت قوی جوانان و خانواده ها با حمایت از ارزش های اسلامی، برای اینکه بتوانند از ماه مبارک رمضان استفاده بهتر داشته باشند، زياد بود."

به گفته حسن زاده، برای ٣٠ تن برندگان مسابقات نمایشگاه بهار قرآن در بخش های حفظ، قرا‌ئت و ترتیل قرآنکریم و ٢٥ تن اطفال زیر سن شش سال در بخش مسابقات نقاشى، جوایز و تقدیرنامه ها داده شد.

موصوف همچنان افزودکه ١٥٠ تقدیرنامه برای غرفه داران، فرهنگیان قرآنی و مبلغین غرفه هاى نمایشگاه، رسانه ها و نیروهای امنیتی نیز اهدا گرديد.

در همین حال، زهرا ایمانی یکتن از مبلغین غرفه ها، برگزاری اینچنین برنامه ها را  در ترویج فرهنگ قرآنی و تشویق جوانان خیلی مهم دانست و گفت: "ما با ترویج این چنین برنامه ها می توانیم فرهنگ خود را غنی سازیم؛ اما این کار از راه ترویج فرهنگ غربی ممکن نیست."

دراين نمايشگاه که ده روز قبل گشایش یافته بود، انواع کُتب در رشته هاى مختلف علوم اسلامى، شيوه هاى جديد تدريس و آموزش قرآن مجيد به صورت صوتى و تصويرى و چاپى، نرم افزارهاى اسلامى و وسايل نقاشی برای کودکان به نمایش گذاشته شد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement