خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

به محبوسين اناث امکانات لازم فراهم ميگردد

به محبوسين اناث امکانات لازم فراهم ميگردد

Jun 23, 2016 - 09:27

کابل (پژواک، ٣ سرطان ٩٥): رئیس جهمور محمد اشرف غنی ميگويد که به تمامى محبوسين اناث امکانات لازم فراهم ميگردد و در ايام حبس آنها در مقايسه با مردها دو برابر تخفيف در نظر گرفته شود.

در خبرنامه ارگ ریاست جمهوری که به آژانس خبری پژواک رسیده، آمده است که این موضوع را رییس جمهور غنى در نشستى به منظور بررسی وضعیت محبوسین، ابراز کرد.

رئیس جمهور همچنان افزود که بخاطر فراهم آوری امکانات مناسب به محبوسین اناث، بودجۀ خاص تخصیص خواهد یافت.

به نقل از خبرنامه، رئیس جمهور غنی گزارش یافته‌های کمیسیون ویژۀ بررسی قضایای محبوسین اناث را استماع نموده و گفته است که بخاطر تأمین شفافیت و رسیدگی بهتر به دوسیه‌های محبوسین اناث، باید تمام دوسیه‌ها بگونۀ دیتابیس تنظیم گردد.

غنی گفت: "گزارش ارائه شده بگونۀ دقیق بررسی خواهد شد و بر اساس آن در زمینۀ ایجاد مکان مناسب برای بودو باش، ایجاد کلینیک صحی و کورس‌های آموزشی و نیز فراهم نمودن تسهیلات لازم به محبوسین اناث اقدامات صورت خواهد گرفت."

رئیس جمهور خاطر نشان کرد که در هماهنگی با نهادهای عدلی و قضای، محبوسین اناث که جرم‌های کوچک و یا حمل داشته باشند، تحت فرمان عفو قرار خواهند گرفت.

اعضای این کمیسیون خاطر نشان نمودند که تمام دوسیه‌های محبوسین اناث در کابل بررسی گردیده، که پس از بررسی آنها، شماری از محبوسین اناث مستحق رهایی از زندان و تخفیف از حبس شدند.

در ادامه اعضای این کمیسیون، مشکلات و پیشنهادات عمدۀ محبوسین اناث را از لحاظ نبود مکان مناسب برای بودو باش، نبود کلینیک صحی، ایجاد بخش حرفه و فن، ایجاد کودکستان و مرکز تعلیمی نیز به بررسی گرفتند.

کمیسیون ویژۀ بررسی قضایای محبوسین اناث قبلاً بر اساس حکم رئیس جمهور بخاطر بررسی وضعیت محبوسین اناث به ویژه محبس اناثیه بادام باغ کابل تشکیل گردیده بود.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement