خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری آغاز به کار می­کند

مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری آغاز به کار می­کند

Jun 25, 2016 - 15:29

کابل(پژواک، ٥ سرطان ٩٥): لوی څارنوالی اعلام داشت که مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری، به منظور رسیدگی به دوسیه های بزرگ فساد اداری تا اخیر این هفته آغاز به کار می­کند.

بصیر عزیزی سخنگوی لوی څارنوالی، امروز در یک نشست خبری در کابل گفت که هدف از ایجاد این مرکز عرضه خدمات بهتر به مردم است تا در راستای مبارزه با فساد اداری، وضیعت بهتر به میان آید.

وی با بیان این­که تشکیل این مرکز همانند مرکز مبارزه با مواد مخدر می­باشد، افزود که اعضای این مرکز رانمایندگان لوی څارنوالی، ستره محکمه و وزارت امور داخله تشکیل خواهند داد.

وی افزود که این مرکز ارگان جداگانه نبوده که بخش څارنوالی آن تحت اثر اداره لوی څارنوالی، بخش محاکم آن مربوط به ستره محکمه و بخش پولیس آن مربوط به وزارت امور داخله افغانستان است.

موصوف همچنان گفت: «هر شخصی که در هر مقامی باشد اگر بالای او شواهد و مدارکی موجود بود،بدون هیچ نوع هراس با قوت و با تطبیق قوانین نافذه کشور این مرکز این موارد را بررسی می کند.»

وی گفت که مرکز عدلی و قضایی استقلالیت خود را داشته و صلاحیت دارد که به تمام دوسیه ها در سراسر افغانستان علیه فساد اداری رسیدگی کند.

عزیزی تصریح نمود که تمام رهبران حکومت، متعهد به پیگیری درست قضایای معرفی شده به این مرکز هستند.

موصوف افزود آن عده وزرای کابینه قبلی دخیل در فساد که در لوی څارنوالی دوسیه دارند، دوسیه های برخی شان در مراحل تعقیب و کشف قرار دارد و تا به حال تکمیل نیست و یک تعداد این وزرا در بیرون از کشور زندگی می­کنند که به زودی بالای این دوسیه ها کار آغاز می­گردد.

او خاطر نشان کرد که این دوسیه ها از سوی مرکز یادشده بررسی خواهد شد.

وی، نام های وزرای متهم به فساد را مشخص نکرد.

به گفته او،غصب ملکیت­های دولتی و شخصی یکی دیگر از وظایف مهم این مرکز است.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement