خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تلفات سنگين در کندز و بغلان به مخالفان مسلح وارد شده است

تلفات سنگين در کندز و بغلان به مخالفان مسلح وارد شده است

Jul 23, 2016 - 15:24

کندز- پلخمری (پژواک، ٢ اسد ٩٥): مسوولان  محلى  ولايات کندز و بغلان، از کشته  و زخمى شدن دست کم يکصد مخالف مسلح خبر مى دهند.

سيد محمود دانش سخنگوی والی کندز، ميگويد که از چهار روز بدينسو در جريان عمليات های گسترده ولسوالی های دشت ارچی و قلعه زال، ۴۶ مخالف مسلح کشته شده و ۴۲ تن ديگر مجروح گرديده است که افراد مهم طالبان نيز در ميان آنان است.

وی، با بيان اينکه طالبان مسلح در نقاط مسکونی موضع ايجاد کرده اند گفت که به همين دليل، عمليات های آنان بخاطر صدمه نرسيدن به افراد ملکی، به کُندی پيش ميرود.

اما نمايندگان شورای ولايتی ميگويند که به شمول تعمير ولسوالی قلعه زال تمام نقاط اين ولسوالی به دست مخالفان است.

صفی الله اميری عضو شورای ولايتی کندز گفت: "تمام ولسوالی قلعه زال کندز، از چهار روز بدينسو به دست مخالفان مسلح سقوط کرده و  مردم اين ولسوالی در وضعيت بدی قرار دارند."

وی، با بيان اينکه در حال حاضر، در بازار آق تپه جنگ ميان نيروهای امنيتی و مخالفان مسلح جريان دارد افزود که به دليل جنگ، مردم از خانه های شان بيرون شده نمی­توانند و از حکومت مرکزى تقاضا مى شود که نيروهای بيشتر در اين ولسوالی اعزام کرده و عمليات هوايی و زمينی را آغاز نمايند تا ساحات از وجود مخالفان مسلح پاکسازی گردد.

از سوی ديگر، احمد جاويد سخنگوی قوماندانی امنيه بغلان نيز گفت: "طالبان امشب در منطقه قريه قره چه ولسوالی برکه ولايت بغلان حمله کردند که با مقاومت نيروهای پوليس و مردمی روبرو شده و در نتيجه، چهار طالب کشته و هفت تن ديگر شان مجروح گرديدند."

به گفته وی، در اين درگيری يکتن از افراد خيزش مردمی کشته شده و يکتن ديگرشان نيز زخمی شده است.

او تصريح کرد که در حال حاضر، وضعيت در ولسوالی برکه خوب می­باشد

قابل ذکر است که هم اکنون مخالفان مسلح در نقاطی از ولسوالی دند شهاب الدين و دند غوری ولايت بغلان حضور فعال دارند و اخيراً از مردم عشر نيز جمع آوری می­کنند.

ذبيح الله مجاهد سخنگوی طالبان مسلح، با رد تلفات طالبان در ولايت کندز ميگويد که در درگيری شب گذشته، در ولسوالى قلعه زال ۲۶ سرباز به شمول نُه قوماندان اربکی و پوليس کشته و زخمی شده اند.

به گفته وی، در حال حاضر ولسوالی قلعه زال کندز، در تصرف طالبان قرار دارد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement