خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

يک فرد کليدى طالبان در بغلان بازداشت گرديد

يک فرد کليدى طالبان در بغلان بازداشت گرديد

Aug 02, 2016 - 09:47

پلخمرى (پژواک، ١٢ اسد ٩٥): مقامات امنيتى ولايت بغلان مى گويند که يک قوماندان برجستۀ طالبان که در درگيرى ها با نيروهای دولتی مجروح شده بود و غرض تداوی به کابل انتقال مى شد، در ولايت بغلان دستگير گرديد.

پاسوال نورحبيب گلبهاری، قوماندان امنيه ولايت بغلان مى گويد که فيض الله يکتن از قوماندانان برجسته طالبان است که در ولسوالی چهاردره ولايت کندز در درگيرى ها با نيروهای دولتی زخم بر داشته است.

وى مى گويد: ((اين فرد کليدى طالبان که توسط سه تن در يک عراده موتر هايلکس به کابل منتقل مى شد، در منطقه پل دوشی ولايت بغلان توسط پوليس باز داشت شد.))

گلبهاری مى گويد، اين فرد در بازجویی های ابتدايى اعتراف نموده که در خط اول ولسوالی چهاردره کندز عليه نيروهای دولتی مىجنگيد و در اثر مرمی توپ مجروح شده، دوستانش وی را غرض تداوی به کابل انتقال ميدادند.

قوماندان امنيه ولايت بغلان مى گويد، بازداشت اين فرد در تامين امنيت ولايت بغلان و کندز اثر گذار بوده و روحيۀ طالبان را ضعيف مى سازد.

شهروندان ولايت بغلان از دستگيرى اين فرد کليدى طالبان از سوى پوليس ستايش مى کنند.

حاجی سيدمحمد يک تن از بزرگان قوم در بغلان مى گويد، اگر مقامات دولتی و وکلای مردم به قانون و پوليس اهميت قايل باشند و خود شان با موترهای غير قانونی رفت آمد نکنند، ديگر طالبان جرئت نميکنند که به خيال راحت و بدون تشويش از يک ولايت به ولايت ديگر رفت و آمد کنند.

فيض الله دومين فرد برجسته طالبان است که در ولايت بغلان حين انتقال به کابل بازداشت مى شود پيش از اين قاری ظاهر مسوول استخبارات طالبان که توسط رنجر پوليس ميدان وردک به کابل منتقل مى شد بازداشت شده بود.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement