خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نيروهاى امنيتى کنترول دو معدن بغلان را به دست گرفتند

نيروهاى امنيتى کنترول دو معدن بغلان را به دست گرفتند

Aug 07, 2016 - 14:05

شهرپلخمرى (پژواک، ١٧ اسد٩٥): در عمليات نيروهاى امنيتى، ساحات معادن زغال سنگ کرکر و دودکش بغلان، از وجود افراد مسلح مربوط به حزب اسلامى گلبدين حکمتيار پاکسازى گرديد.

احمد جاويد بشارت سخنگوی پوليس بغلان، به آژانس خبرى پژواک گفت که افراد مربوط به حزب اسلامى گلبدين حکمتيار، از حدود دو ماه به اينسو کنترول معادن زغال سنگ کرکر و دودکش بغلان را به دست گرفته بودند، که صبح ديروز نيروهاى امنيتى عمليات پاکسازى را درساحات يادشده، راه اندازى کردند.

وى علاوه کردکه درنتيجه اين عمليات، ساحات معادن زغال سنگ کرکر و دودکش بغلان، از کنترول افراد قوماندان ميرويس که مربوط حزب اسلامى گلبدين حکمتيار مى شود، پاکسازى گرديد و تلفاتى نيز به افراد مسلح اين حزب وارد شده است.

محمدحقمل سخنگوى والى بغلان، به پژواک تاييد کرد که دومعدن زغال سنگ دراين ولايت، از وجود افراد وابسته به حزب اسلامى حکمتيار پاکسازى گرديد و درجريان عمليات نيروهاى امنيتى کشور، دو تن از اين افراد  کشته، شش تن زخمى، شش تن بازداشت و پنج تن ديگر آنها به نيروهاى امنيتى تسليم  گرديده اند.

به گفته وى، درنتيجه اين عمليات، مقدارى سلاح و مهمات و وسايط نقليه نيز به دست نيروهاى امنيتى افتاده است و عمليات تصفيوى، هنوزهم در ساحات يادشده جريان دارد.

پژواک، نظر قوماندانان محلى حزب اسلامى در ولايت بغلان را با وجود تلاش ها نتوانست به دست بياورد.

 کارگران برکنارشدۀ اين دو معدن زغال سنگ  بغلان، با ابراز خوشنودى از راه اندازى عمليات نيروهاى امنيتى مى گويند: "اميدواريم که افراد مسلح حزب اسلامی، از ساحات کرکر بصورت کلی نابود شوند و ديگر برای کارگران مزاحمت خلق نکنند."

محمد شفيق يکتن از نمايندگان کارگران گفت که افرادمسلح  وابسته به حزب اسلامی، سبب آزار و اذيت مردم و کارگران معدن مى شوند و از مردم باج مى گيرند.

وى افزود که اذيت و آزار از سوى افراد مسلح حزب اسلامى، سبب شده بود تا بيش از پنجصد کار گر اين دو معدن، بيکارشوند.

اين کارگران، از دولت و شرکت افغان که قرارداد اين پروژه را به دست دارد، ميخواهند که امنيت معدن را برای هميشه تامين کند تا ديگر کارگران اذيت و آزار نشوند. 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement