خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

والى بغلان: حملۀ طالبان برولسوالى دهنۀ غورى عقب زده شده است

والى بغلان: حملۀ طالبان برولسوالى دهنۀ غورى عقب زده شده است

Aug 10, 2016 - 16:46

پلخمری(پژواک، ۲۰ اسد ۹۵): والی بغلان مى گويد که حملۀ مخالفان مسلح بر ولسوالی دهنه غوری به عقب زده شده؛ اما طالبان ادعاى تصرف پنج پايگاه نظامى دراين ولسوالى را مينمايند.

عبدالستار بارز والی بغلان، به آژانس خبری پژواک گفت که صبح امروز مخالفان مسلح، از چند استقامت بالای ولسوالی دهنه غوری حمله کردند؛ اما با مقاومت نيروهای امنيتی روبرو شده و به عقب رانده شدند.

والی بغلان افزود:"نيروهای کماندو بخاطر کمک به اين ولسوالی آمده و در اطراف ولسوالی پياده شده اند؛ اما جنگ ميان نيروهای امنيتی و مخالفان مسلح در اطراف ولسوالی جريان دارد."

به گفته وی، مخالفان مسلح، در کنار اينکه از حملۀ شان کدام دستاوردی نداشتند، تلفات زيادی را نيز متقبل شدند.

اين مقام بلندپايه ولايت بغلان، درمورد رقم دقيق تلفات مخالفان مسلح جزييات ارايه نکرد.

اما باشندگان ولسوالی دهنه غوری می­گويند که طالبان، چندپايگاه نيروهاى امنيتى را درکنترول خود درآورده اند؛ اما داخل ولسوالی نشده اند.

حاجی خيال جان يک تن از بزرگان قوم در بغلان گفت:"در اين درگيری تلفات زياد هم به طالبان هم به مردم رسيده است و مردم در  خانه های شان گير مانده اند؛ تا زمانی که امنيت تامين نشود، مردم از خانه های شان بيرون شده نمی­توانند."

به گفته وی، سربازان کوماندو به کمک ساير نيروهای امنيتی به اين ولسوالی رسيده اند، که مردم از آمدن آنان بسيار خوشحال هستند.

اين درحالى است که ذبيح الله مجاهدسخنگوى گروه طالبان گفته است که افراد آنها پنج پايگاه نيروهاى امنيتى را در ولسوالى دهنه غورى تصرف کرده اند،٢٠ تن از نيروهاى دولتى تسليم، شمار شان کشته و زخمى شده و  درگيرى هنوزهم جريان دارد.

وى افزوده است که دراين درگيرى، يک طالب کشته و ٢ تن ديگر آنها مجروح شده اند.

ولسوالی دهنه غوری، در ۳۰ کيلومتری شهر پلخمری قرار دارد و بيش از شش ماه می­شود که راه مواصلاتی اين ولسوالی، توسط طالبان مسدود شده و مردم از يکصد کيلومتر دورتر از مسير دره کيان و دوشی، به پلخمری رفت و آمد می­کنند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement