خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شاهراه كابل- شمال باز شد

شاهراه كابل- شمال باز شد

Aug 13, 2016 - 10:59

پلخمری (پژواک ٢۳ اسد ٩٥): شاهراه كابل – شمال توسط صدها باشندۀ ولايت بغلان به دليل آنچه که بى توجهى حکومت براى نجات سربازان نيروهاى امنيتى محاصر شده در ولسوالى جانى خيل ولايت پکتيا گفته مى شود، دوباره باز شد است.

اين شاهراه روز گذشته مسدود شده بود، اما صبح امروز موقتا باز گرديده بود، ولى بعد از ده بجه قبل از ظهر تا عصر امروز دوباره مسدود شده بود.

اين معترضان که تعداد شان به ۳۰۰ تن می­رسيد، در اعتراض به بى توجهى حکومت ديروز دست به تظاهرات زده و شاهراه کابل–پلخمرى را بستند.

علی احمد يکتن از قوماندانان جهادی سابق که در جمع معترضان حضور داشت، به آژانس خبری پژواک گفت که فرزندان شان که در اردوی ملی خدمت می­کردند، از چند روز بدينسو در ولسوالی جانی خيل ولايت پکتيکا در محاصره طالبان قرار دارند، اما دولت هيچ توجهى ندارد.

او افزود که دولت به آنان جواب مثبت نداده و از همين خاطر اين راه را بعد از ساعت ده صبح دوباره بستند.

وی قبلا گفته بود که حوالی ساعت يک شب گذشته راه موقتاً باز کرده اند، اما اگر حکومت تا قبل از ظهر امروز در قسمت رهايی سربازان محاصره کوتاهی کند، راه را دوباره مسدود می­کنند، و تا زمان رهايى فرزندان شان از محاصره طالبان شاهراه را باز نخواهند کرد.

حاجی ولی پدر يکی از اين سربازان نيز به پژواک گفت: "پسرم در اردوی ملی خدمت می­کند چهار روز می­شود که محاصره می­باشد مگر دولت هيچ توجه بخاطر نجات آنان نکرده است."

خبرنگار پژواک از محل مى گويد که مظاهره کنندگان، بخاطر رسيدگی به خواست های شان اين راه را تا الحال (پنج عصر) بسته کرده اند که به همين علت صدها موتر توقف نموده و مسافرين به تکليف هستند.

اما سمونوال قدرت الله قوماندان امنیه ولسوالی دوشی شام امروز به آژانس خبرى پژواک گفت که مظاهره کنند گان کانتینر را که در مسیر سرک گذاشته بودند، برداشتند و اکنون سرک بروی ترافیک باز شده است.

وی میگوید: "تظاهران کننده گان تا اکنون چیز نگفته اند که آیا برای بار سوم دست به تظاهرات خواهند زد یا نه."

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement