خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

بارز: ولسوالى دهنۀ غورى در نتيجۀ غفلت مسوولان جنگ سقوط کرده است

بارز: ولسوالى دهنۀ غورى در نتيجۀ غفلت مسوولان جنگ سقوط کرده است

Aug 15, 2016 - 14:16

شهرپلخمرى (پژواک، ٢٥ اسد٩٦): عبدالستار بارز والى بغلان مى گويد که ولسوالى دهنۀ غورى اين ولايت، بدون هيچگونه درگيرى به دست طالبان سقوط کرده است.

وى که امروز در نشست خبرى صحبت مى کرد گفت که ولسوالی دهنه غوری، در اثر غفلت مسوولان جنگ به دست مخالفان مسلح دولت سقوط کرده است وهيئتى براى بررسى اين موضوع توظيف شده تا علت سقوط اين ولسوالى را بررسى کند.

والى بغلان علاوه کردکه نيروی کمکی به ولايت بغلان رسيده و بزودى عمليات براى واپسگيری اين ولسوالى آغاز مى شود و مردم بايد اطمينان داشته باشند که مخالفان مسلح، نه تنها از اين ولسوالى عقب زده مى شوند، بلکه در مناطق ديگر نيز سرکوب مى شوند.

فيروز الدين ايماق عضو شورای ولايتی بغلان، به آژانس خبرى پژواک گفت: "طالبان يک شب قبل از سقوط ولسوالی دهنه غوری، يک حمله بسيار قوی را بالای نيروهای مستقر در اين ولسوالی انجام دادند، که با مقاومت شديد نيروهای امنيتی روبرو شده و تلفات سنگينى نيز برايشان وارد گرديد."

اما وى علاوه کرد که ولسوالى دهنه غورى، شب گذشته بدون هيچگونه درگيرى سقوط کرده و علت اساسى آن اين است که آمر اپراسيون قوماندانى امنيه که در راس عمليات قرار داشت، شام گذشته محل را ترک و به پلخمرى آمد، که اين مسئله باعث گرديد که پوليس نيز از ساحه عقب نشينى کند.

اين عضو شوراى ولايتى بغلان گفت: "قسميکه ما معلومات داريم، شورای امنيت تمامی صلاحيت های جنگی را در دست داشته و اجازه نميدهد که نيروهای دولتی، جنگ را از نزديکترين نقطه که  دند غوری مى باشد که محل سوق اداره طالبان است، آغاز کند."

اما وى افزودکه قوماندانان وسران قومی و جهادى بغلان، شب گذشته فيصله کردندکه اگر دولت توجه جدى به ولايت بغلان نکند، خود دست به کارشده و بالاى لانه هاى اصلى طالبان در دندغورى عمليات را راه اندازى مى کنند.

ولسوالی دهنه غوری در ٣٠ کيلومتری شهر پلخمری قرار دارد، که بيشتر از چهل هزار تن در اين ولسوالی زندگی مى کنند و مسير اصلی اين ولسوالی، بيشتر از دوسال مى شود که مسدود بوده و کنترول این سرک را طالبان در اختيار دارند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement