خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزير داخله: در بدخشان عمليات گسترده راه اندازى مى شود

وزير داخله: در بدخشان عمليات گسترده راه اندازى مى شود

Sep 18, 2016 - 16:31

فيض آباد (پژواک، ٢٨ سنبله ٩٥): وزير امور داخلۀ کشور که امروز به ولايت بدخشان رفته است، مى گويد که به منظور بازپس گيری ولسوالی های يمگان و وردوج از تصرف مخالفان مسلح دولت، به زودی عمليات گسترده در اين ولايت آغاز خواهد شد.

تاج محمد جاهد وزير امور داخله که صبح امروز غرض بررسی وضعيت امنيتی، در راس يک هيئت بلندپايه به ولايت بدخشان سفر نموده، در ديدار با اعضای شورای ولايتی، شورای علما، بزرگان قوم، متنفذين،  فعالين جامعه مدنی و جوانان گفت که رهبری حکومت، اراده قاطع برای بازپس گيری ولسوالی های يمگان و وردوج  دارد.

موصوف در اجتماعى که حدوداً يکهزار تن اشتراک داشتند، از زمان دقيق آغاز اين عمليات گسترده نظامی چيزی نگفت؛ اما خاطر نشان کرد که احتمالاً تا يک ماه ديگر اين عمليات راه اندازی شود.

وی، ضمن اشاره به تجهيز نيروهای امنيتی افزود: «هر آن چيزی که در بخش نظامی ما در توان داريم، از نيروهای امنيتی خود دريغ نمی کنيم و در اختيار شان قرار می دهيم.»

وزيرامورداخله کشور، درادامه صحبتهايش گفت که در اين سفر با اقشار مختلف مردم ديدار خواهد کرد و پيشنهادات شان را به رهبری حکومت وحدت ملی می رساند.

احمد بشير صميم رييس شورای ولايتی بدخشان، وضعيت امنيتى درآن ولايت را نگران کننده خواند وگفت که نيروهای امنيتی در اين ولايت، از امکانات و تجهيزات کافی برخوردار نيستند.

موصوف افزود که نيروهای امنيتی دربدخشان، سرسختانه در برابر حملات دشمن ايستادگی کرده اند؛ اما هيچ گونه تشويق و ترغيب نشده اند.

وی با بيان اينکه ولسوالی های وردوج و يمگان در تصرف طالبان قرار دارد، افزود که ولسوالی های جرم، تگاب، شهدا و راغستان در تهديد بلند امنيتی قرار دارند و هر لحظه، از سوی مخالفان مسلح تهديد می شوند.

رييس شورای ولايتی بدخشان، از وزير امور داخله خواست که برای بازپس گيری ولسوالی های يادشده، پلان عملياتی تنظيم گردد، تا اين ولسوالی ها از وجود طالبان پاکسازی شود.

در همين حال جاهدالله پيام که به نمايندگی از جوانان بدخشان صحبت می کرد، گفت که مردم از وضعيت امنيتی در اين ولايت راضی نيستند و به راه اندازی عمليات های نظامی هم خوشبين نمی باشند؛ چون عمليات هايی که در اوايل بهار و اواسط تابستان در ولسوالی های راغستان و وردوج راه اندازی شده بود، با شکست مواجه گرديد.

به گفته وی، هم مرز بودن ولايت بدخشان با پاکستان و رفت و آمد آزادانۀ مخالفان مسلح از این مسير، در اختيار قرار داشتن معدن لاجورد در کران و منجان و معدن طلا در راغستان به دست طالبان، از عوامل اصلی ناامنی در اين ولايت می باشد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement