خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

حشر عمومی پاک کاری شهرکابل از کثافات آغاز شد

حشر عمومی پاک کاری شهرکابل از کثافات آغاز شد

Sep 22, 2016 - 16:45

کابل(پژواک، اول میزان ۹۵): حشر عمومى به منظور پاک کارى شهر کابل از وجود کثافات، امروز در تمامی نواحی اين شهرآغاز گرديد و تا ده روز ادامه مى يابد.

مسوولان شاروالی کابل می گویند که این برنامه بخاطرپاک کاری وانتقال زباله های انبار شده روز های عید راه اندازى گرديده  که در آن دو هزار کارمند شاروالی شرکت دارند.

انجنیر تواب احمدی رئیس عمومی تنظیف شاروالی کابل می گوید که در این حشرعمومى، بیش از ۱۸۰ عراده واسطۀ شاروالى و ۲۰ عراده واسطه تناژ بلند وزارت فواید عامه به هدف انتقال حدود يکصد هزار تن زباله در اختیار ۲۲ نواحی شهرکابل گذاشته شده است.

اين مقام شاروالى کابل افزود که کمبود وسایل پاکاری کثافات و ايام رخصتی درماه گذشته سبب شده تا در بسیاری از مناطق شهر کابل کثافات انبار گردد.

رئیس عمومی تنظیف شاروالی کابل با ذکراينکه ۳۵۰۰ پرسونل و حدود ۳۰۰ واسطه موجود در رياست تنظيف برای نفوس شش میلیونی شهرکابل بسنده نبوده وافزود: "حدود ۱۵هزار پرسونل و ۲هزار واسطه براى پاک کارى شهرکابل ضرورت داريم."

وی نقش مردم را در رعایت فرهنگ شهر نشینی وپاک کاری شهر مهم تلقی کرد وگفت تا زمانیکه مردم در پاک کاری سهیم نشوند، شهر عاری از کثافات نخواهد شد.

رئیس عمومی تنظیف از باشنده گان کابل خواست کثافات را درجاهاى ازقبل تعيين شده ، بياندازند تا کارمندان اين اداره به اسرع وقت آنرا انتقال دهند.

 اوگفت ، کارمندان رياست تنظيف همه روز براى انتقال کثافات درسه شفت کارمى کنند .

محمد رضا از کارکنان ریاست تنظیف شاروالی کابل به آژانس خبری پژواک گفت با وصف که معاش  آنان خیلی اندک است اما صادقانه کار میکنند تا شهر را پاک نمايند .

وی با بيان اينکه بدون همکاری مردم نمی توانند شهر را پاک نگهدارند از شهريان کابل خواست تا کثافات را در نقاط از قبل تعیين شده، بياندازند تازود ترانتقال گردد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement