خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شماری از مردم کابل در یک حرکت مدنی در پاک کاری شهر شرکت کردند

شماری از مردم کابل در یک حرکت مدنی در پاک کاری شهر شرکت کردند

Oct 16, 2016 - 19:49

کابل (پژواک ۲۵میزان ۹۵): شماری از باشندگان کابل از جمله زنان در همکاری با کارکنان شاروالی کابل، بخاطر نهادینه سازی فرهنگ شهر نشینی در پاک کاری شهر سهم گرفتند.

در این برنامه که امروز که از سوی نهاد «نگاه سبز» و با همکاری معینیت جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ اجرا شد، مناطقی از نواحی ششم تا سیزدهم از سوی شرکت کنندگان پاک شد.

شریفه جویا، رئیس نهاد نگاه سبز به آژانس خبری پژواک گفت که فرهنگ شهر نشینی درافغانستان جدی گرفته نشده است و به همین دلیل مسئله محیط زیست به یک چالش بزرگ تبدیل شده است.

وی گفت که امروز شماری از جوانان از جمله زنان گردهم آمدند تا در ترویج این فرهنگ سهم بگیرند و در راستای حفظ محیط زیست و سلامت باشندگان کابل نقش خود را ایفا کنند.

کمال سادات، معین امور جوانان وزارت فرهنگ که در این برنامه سهم گرفته بود گفت که جوانان از جمله زنان باید با علاقه‌مندی در این گونه سهم بگیرند و در ترویج فرهنگ شهر نشینی تلاش کنند.

به گفته وی، در قانون و همچنان در آموزه‌های دینی بر پاکی و صفایی تاکید شده است و وظیفه همه است تا بر اساس آن عمل نمایند.

لطیفه حسینی، ۱۸ ساله از جمله کسانی که در این برنامه شرکت کرده بود گفت که با سهم گیری در پاک کاری شهر، می‌خواهد در ترویج پاکی و حفظ محیط زیست سهم بگیرد.

وی افزود که کابل به عنوان پایتخت کشور و یک شهر مهم، با کثافات آلوده است و هوای آن نیز آلوده شده است.

خانم حسینی گفت: «ما بخاطر فرهنگ سازی جمع شدیم تا به مردم تفهیم کنیم که شهرما خانه ماست.»

محمد رفیع سعیدی، معاون ریاست تنظیف شاروالی کابل و از دیگر شرکت کنندگان در این حشر، این اقدام را مؤثر و مفید خواند.

اما وی خاطر نشان کرد که رسانه‌ها و وزارت‌های اطلاعات و فرهنگ، ارشاد، حج و اوقاف، معارف و تحصیلات عالی در ترویج فرهنگ شهر نشینی و رعایت پاکی نقش مهمی دارند و لازم است تا در این راستا با جدیت بیشتری کار شود.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement