خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مقامات امنيتى: مخالفان مسلح در بغلان شکست خورده اند

مقامات امنيتى: مخالفان مسلح در بغلان شکست خورده اند

Oct 17, 2016 - 11:17

پلخمرى (پژواک، ٢٦ميزان ٩٥): مقامات امنيتى در ولايت بغلان مى گويند که در عمليات نيروهاى امنيتى به منظور پاکسازى شاهراه پلخمرى- کابل از وجود مخالفان مسلح، که صبح امروز آغازگرديده، تاکنون هشت مخالف مسلح کشته شده اند.

تورن جنرال شعورگل نماينده وزارت دفاع ملى که رهبرى جنگ ولايت بغلان را برعهده دارد، گفت گروه طالبان که در جنگ بغلان مرکزی و دند غوری شکست خوردند، تلاش کردند که مسير شاهراه کابل- پلخمری را در منطقه لرخوابی ولسوالی دوشی نا امن بسازند و ترس را در دل مردم ايجاد کنند.

وى افزود: "طالبان شب گذشته بااستفاده از تاريکی شب، در منطقه لرخوابی برای مسافرين مزاحمت ايجادکردند و به همين دليل، نيروهاى امنيتى عملياتى را در منطقۀ لرخوابى آغاز کردند، که در نتيجه  هشت طالب کشته شدند و افراد متباقى اين گروه از محل فرار کردند."

موصوف علاوه کرد که اکنون مسير شاهراه کابل-  پلخمری، بغلان - کندز و پلخمری- مزارشريف، از وجود طالبان پاکسازی شده و هيچگونه تهديدى دراين شاهراه ها وجود ندارد.

حاجی محمد از بزرگان قومى در ولسوالی دوشی، ضمن قدردانی از نيروهای دولتی گفت طالبانى که از حدود يکماه بدينسو، از دند غورى به ولسوالى دوشى آمده اند، امنيت اين ولسوالى را با تهديدمواجه کرده اند.

وی گفت: "طالبان در اکثريت مناطق ولايت بغلان شکست خورده اند و نيروهاى دولتى، نبايد عمليات شان را متوقف سازند و عمليات بايد در بغلان مرکزى، دندغورى و دهنۀ غورى راه اندازى شود."

پاسوال اميرگل حسين خيل آمر امنيت قوماندانى امنيه بغلان گفت که طالبان در ولايت بغلان، ضربات کوبنده خورده اند و  ديگر توان حملات گسترده را ندارند و عمليات نيروهای دولتی ادامه دارد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement