خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

باشندگان بغلان: به نيروهاى امنيتى اجازۀ عمليات داده شود

باشندگان بغلان: به نيروهاى امنيتى اجازۀ عمليات داده شود

Oct 26, 2016 - 14:16

پلخمرى (پژواک، ٥عقرب٩٥): برخى اعضاى شوراى ولايتى و بزرگان قومى در ولايت بغلان مى گويند که نيروهاى امنيتى کافى در اين ولايت حضور دارند؛ اما به دلايل نامعلوم اجازۀ عمليات براى شان داده نمى شود.

آنان مى گويند که مخالفان مسلح دولت، دراين اواخر توانمندى شان را به اندازۀ کافى از دست داده اند ونميتوانند مانند گذشته در برابر نيروهاى امنيتى بجنگند و بايد از اين فرصت، حکومت استفاده درست نمايد.

بسم الله عطاش عضو شورای ولايت بغلان نيز گفت که درحال حاضر، نيروهاى زياد در ولايت بغلان مستقراند و بايد به اين نيروها جهت سرکوب مخالفان مسلح اجازۀ عمليات داده شود.

او افزود: "اگر اين نيروهای بدون پاکسازی طالبان از دند غوری ، دهنه غوری و بغلان مرکزی از بغلان خارج شوند، طالبان ولسوالى هاى ديگر و حتى مرکز بغلان را تصرف خواهندکرد."

يکتن از افسران اردوی ملی که نخواست نامش گرفته شود، به آژانس خبرى پژواک گفت که همين اکنون بيش از ٣٠ تانک ضربتی، هفتاد  تن از نيروهای کماندو و دو کندک اردوی ملی در ولايت بغلان بطور آماده باش مى باشند؛ اما تاکنون براى شان اجازۀ عمليات داده نشده است.

وى افزود که اگر اين نيروها، طالبان را در ولايت بغلان نابود نکنند، نيروهاى مستقر در ولايت بغلان توان دفاع ازاين ولايت را ندارند.

حاجی عمر گل يکتن از بزرگان قريه مغل های ولسوالی بغلان مرکزی، به آژانس خبرى پژواک گفت: "بيش از شش ماه مى شود که در قريۀ ما جنگ است و قريۀ ماچندين بار ميان دولت وطالبان دست به دست شده وبيش از يکصد خانواده درنتيجه جنگهاى اخير، آواره شده است."

وى افزود که درحال حاضر، خانواده هاى بيجاشده در شهرجديد بغلان، در خانه هاى اقارب شان بودو باش دارند ومنتظراندتا حکومت، عمليات تصفيوى را راه اندازى نمايد؛ تا دوباره به خانه هاى شان برگردند.

ده هاتن از باشندگان ولسوالی دهنه غوری بغلان که در مقابل قوماندانی امينه ولايت بغلان گردهم آمده بودند، از پوليس اين ولايت خواستند تا در ولسوالى دهنه غورى، عمليات راه اندازى کنند تا مردم بتوانند به خانه هاى شان برگردند.

محمد هاشم يکتن از بزرگان قومى درولسوالى دهنه غوری، به آژانس خبرى پژواک گفت که مخالفان مسلح، از دوماه به اينسو ولسوالى دهنۀ غورى را در کنترول خود دارند و حدود پنحصد فاميل، از اين ولسوالى بيجاشده اند.

او افزود: "تا کنون چندين بار به مقام ولايت و قوماندانی امنيه بغلان مراجعه کرديم که چرا بخاطر بازپسگيری اين ولسوالی عمليات نمى کنند و هر بار آنان گفته اند که چند روز ديگر عملىات ميشود؛ اما تاکنون از عمليات هيچ خبرى نيست."

اما احمد جاويد بشارت سخنگوی پوليس بغلان گفت نيروهايی که در ولايت بغلان مستقراند، تلاش دارند که در روزهای نزديک، عمليات را در بغلان مرکزی و بعد از آن در دند غوری آغاز کنند.

وى  به مردم اطمينان داد که ديگر طالبان نمى توانند امنيت مردم را برهم زنند

بغلان، يکی از ولايات نا امن است و طالبان، اکنون ولسوالی دهنه غوری اين ولايت را بطور کامل در اختيار داشته و در ولسوالی بغلان مرکزی، برکه، دوشی و تاله و برفک نيز فعالیت دارند و گاهگاهی در مناطق کيله گی ولسوالی دوشی، باغ شمال و بالادورۀ شهر پلخمری، بر سرک برآمده و مسافرين را بازرسی مى کنند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement