خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

حکومت افغانستان حمله تروريستى اخير درعراق را دشمنی آشکار با مردم بی¬گناه و جوامع انسانی خواند

حکومت افغانستان حمله تروريستى اخير درعراق را دشمنی آشکار با مردم بی¬گناه و جوامع انسانی خواند

Nov 25, 2016 - 14:59

کابل(پژواک،۵ قوس ۹۵): وزارت خارجه ،حمله بر زاِِئرين کربلا را محکوم نموده می گويدکه گزارشات مبنى برکشته ومجروح شدن شمارى از افغانها در اين رويداد را بررسى کرده و درصورت معلومات دقيق،اقدامات لازم درانتقال اجساد و رسيدگى به مجروحين روى دست گرفته خواهدشد.

بربنياد گزارشات رسانه هاى بين المللى ، شام گذشته دراثرانفجاری که در مسير برگشت زايرين کربلا در شهر الحله مرکز ولايت بابل عراق صورت گرفت، دستکم هشتاد زاير کشته و ده ها تن ديگر زخمی شده اند وگفته مى شودکه درميان کشته شدگان و مجروحين اين رويداد شمارى از افغانها نيز شامل مى باشند.

وزارت امور خارجه افغانستان اين حمله تروريستی را محکوم نموده مى گويدکه حکومت افغانستان با دولت و مردم آن کشور و خانواده­های قربانيان اين حادثه غم­انگيز ابراز تسليت و همدردی مى کند.

در اعلاميه که از سوی دفتر مطبوعاتی وزارت خارجه منتشرشده گفته شده که با توجه به گزارش­هايی که مبنی بر کشته و مجروح شدن شماری از شهروندان افغانستان در اين رويداد به نشر رسيده است، وزارت امور خارجه و سفارت افغانستان در بغداد با جديت به بررسی پرداخته است.

منبع مى گويدکه به مجرد دريافت معلومات دقيق،حکومت افغانستان اقدامات لازم را برای همکاری با خانواده­های کشته شدگانء در انتقال اجساد و رسيدگی به مجروحان روی دست خواهند گرفت.

همچنان وزارت خارجه مى گويدکه با توجه به گزارش­های حاکی از انتقال يافتن شماری از اين مجروحان به  ايران، سفارت افغانستان درتهران  نيز به بررسی در اين زمينه موظف شده است.

اعلاميه می افزايد که حکومت افغانستان، در حالی که اين جنايت وحشيانه تروريستان را دشمنی آشکار با مردم بی­گناه و جوامع انسانی می­داند، باور دارد که اين گونه اعمال گروه­های تروريستی عزم جامعه جهانی را برای مبارزه قاطع در برابر اين گروه­های جنايت­ پيشه راسختر می­سازد.

 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement