خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کمپاين نهال شانى در ولايت نيمروز آغاز گرديد

کمپاين نهال شانى در ولايت نيمروز آغاز گرديد

Feb 13, 2017 - 16:12

زرنج (پژواک،٢٥دلو٩٥): کمپاين نهالشانى در ولايت نيمروز به منظور سرسبزی و پاکی شهر،  امروز آغاز و قرار است که دست کم ٤٦٠ هزار نهال و قلمه، در اين ولايت غرس گردد.

انجنيرمحمد اکبر شريفی رييس زراعت، آبيارى و مالداری، در مراسمی که به مناسبت آغاز فصل نهالشانی از سوی شاورالی زرنج برگزارگرديده بود گفت که اين کمپاين تا يکماه ادامه خواهدداشت.

موصوف افزودکه در جريان اين کمپاين، بيش از ٤٦٠ هزار نهال و قلمه، امسال ازسوى رياست زراعت در سطح ولايت نيمروز غرس خواهدشدکه شامل توت، انار، بيد روسی، خرما و گل ابريشم  مى شود.

او علاوه کردکه برای اولين بار، امسال دو هزار نهال خرماى دوساله که در رياست زراعت پرورش يافته بود، توزيع شده که قرار است تمام آن در سراسر ولايت غرس گردد.

رييس زراعت گفت که سال قبل ٢٠٠ هزار نهال توزيع گرديد؛ اما به دليل کم آبى و سازگار نبودن آب و هوا، تنها ده درصد آن پرورش مى يابد.

وى افزود: "اين نهال‌ها به منظور بهبود و زيبايی شهر و جلوگيری از گرد و غباربادهای شديد، که موسوم به باد های صد و بيست روزه است، غرس می گردد."

انجنيرمحمد سميع والی نيمروز گفت: "همۀ ما با غرس نهال، در سرسبزی و پاکی شهر سهم گرفته و با غرس نهال، محيط زيست خود را از هرگونه آلودگی پاک مى سازيم."

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement