خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

يک عضو شوراى ولايتى جوزجان خواهرزاده اش را به قتل رسانده است

يک عضو شوراى ولايتى جوزجان خواهرزاده اش را به قتل رسانده است

May 27, 2017 - 12:48

کابل (پژواک، ٦ جوزا ٩٦): قوماندانی امنیه جوزجان می گوید که یک عضو شورای ولایتی، روز گذشته خواهرزاده اش را به ظن داشتن ارتباط با یک پسر به قتل رسانده است.

سمونوال عبدالحفیظ خاشی، آمر امنیت قوماندانی امنیه جوزجان به آژانس خبری پژواک گفت که دو روز پیش پولیس این ولایت بالای خواهرزادۀ نصرالله پهلوان و یک پسر سوء ظن کرده آنها را بازداشت نمود، اما با ضمانتی که از سوی این عضو شورای ولایتی صورت گرفت، این دختر (مظنون) رها شد.

موصوف با بيان اينکه، اين دختر پس از رهايى از قيد پوليس به دلايلى نا معلوم کشته مى شود و افزود که برای مرگ این دختر جوان بهانه های مختلف آوردند که گویا مریض بوده و تکلیف فشار داشته است، اما همین دختر را کشتند و دیروز دفن کردند.

وی گفت: «دیروز من، مدیر جنایی و څارنوال در حویلی شان رفتیم، در بررسی کردن قطعاً ما را نماندند و اجازه ندادند که حد اقل یک مرتبه داکتران را ببریم، صد دشنام و گپ هایی نامناسب طرف حکومت و دولت را زد و گفت که اگر صد نفر از ما کشته شود برای شما اجازه بررسی نمی دهیم.»

به گفته او، این افراد به قدری زورمند هستند که نفر را می کشند و با زوری که دارند بُرده دفن می کنند و حکومت در نظر شان نمی آید.

رحمت الله ترکستانی، قوماندان امنیه جوزجان به آژانس خبری پژواک گفت، دیروز یک دختر که خواهرزاده نصرالله پهلوان، عضو شورای ولایتی می باشد که موضوع آن تا به حال مشخص نشده، کشته شده است و قضیه تحت بررسی قرار دارد.

وی گفت که مردم و باشنده های محل مدعی اند که نصرالله پهلوان خواهرزاده اش را قصداً کشته است، اما خانواده مقتول می گویند که این دختر سکته مغزی کرده است.

موصوف با بیان این که دو روز قبل هیچ دختر و پسری از سوی پولیس بازداشت نشده است، افزود که جنجال های فامیلی دو روز پیش باعث کشته شدن خواهرزاده این عضو شورای ولایتی شده است، اما هیچکس فراتر از قانون نيست و در صورت اثبات موضوع با مجرم برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

در عين حال مولوی لطف الله عزیزی، والی جوزجان گفت که جوانب قضیه قتل خواهرزاده نصرالله پهلوان، عضو شورای ولایتی مشخص نیست که قتل یا فوت است، اما برای روشن شدن موضوع هیئتی متشکل از قوماندانی امنیه، امنیت ملی، څارنوالی و صحت عامه توظیف شده است.

موصوف افزود که مشکوک بودن اين موضوع و راپورهایی ابتدایی مبنی بر این که مرگ عادی نبوده و یک قتل از سوی مامایش بوده، ولایت را واداشت تا هیئتی را توظیف نماید.

اما نصرالله پهلوان، عضو شورای ولایتی جوزجان با رد این اتهامات می گوید که بلند رفتن فشار سبب مرگ خواهرزاده ٢٣ ساله اش شده است.

به گفته او، تکلیف فشار و ناراحتی عصبی که عاید حال خواهرزاده اش بود، زیر تداوی قرار داشت و حدود ٢٠ روز قبل پس از عملیات از هند برگشته بود.

موصوف افزود: «حالا مردم مرگ خواهرزاده ام را هر طور جلوه می دهند، جلوه سیاسی می دهند، من هیچ چیز را نمی فهمم، دیروز ما آن را دفن کردیم و هر کس می تواند قبرش را باز کند و ببیند، کدام گپی ندارد ما موافق هستیم.»

به گفته او، روز گذشته یک هیئت متشکل از قوماندانی امنیه، جنایی و څارنوالی حین ادای نماز جنازه آمده بود، اما در ترکیب شان یک خانم وجود نداشت و به همین دلیل اجازه بررسی نداده است.

در حالی که قوماندان امنیه جوزجان از عدم بازداشت این دختر سخن می گوید، اما نصرالله پهلوان عضو شورای ولایتی به پژواک تاييد مى کند که همين خواهرزاده اش دو روز قبل حينيکه پس از عیادت خواهرش از شفاخانه بیرون شده و سوار به یک موتر می شود، مورد شک پوليس قرار گرفته و بازداشت ميگردد .

وی گفت: «زمانی که پولیس او را به حوزه انتقال داد، ما همراه برادرهایش به حوزه رفتیم و گفتیم که اشتباه شده است او را ضمانت کرده به برادرهایش تسلیم کردم و خانه خودشان بردند.»

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement