خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"حقوق بشر در افغانستان هنوز نهادینه نشده است"

"حقوق بشر در افغانستان هنوز نهادینه نشده است"

Jun 06, 2017 - 15:30

کابل (پژواک، ۱۶ جوزا ۹۶):  مسوولان کمیسیون مستقل حقوق بشرمی گویند که حقوق بشر در افغانستان، تا هنوز نهادینه نشده و تا تحقق و نهادینه شدن آن، راه طولانی و دشواری پیش‌رو است.

اين اظهارات، در خبرنامۀ اين نهاد که به مناسبت پانزدهمين سالروز تاسيس کمیسیون مستقل حقوق بشر، امروز(١٦جوزا) به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، بيان شده است.

درخبرنامه آمده است که کمیسیون یادشده، برای بهبود وضعیت حقوق بشر در افغانستان تلاش نموده و در این راستا از هیچ چالش و موانعی نمی هراسد.

کمیسیون مستقل حقوق بشر، دراين خبرنامه  از تمامى شهروندان افغانستان، سازمانهای جامعه مدنی، نهادهای دولتی و غیر دولتی و تمام اقشار و اصناف جامعه خواسته است که در روند بهبود وضعیت حقوق بشر در کشور، سهم و مشارکت فعال داشته باشند و این کمیسیون را در راستای تحقق اهداف انسانی و قانونی آن همکاری نمایند.

درخبرنامه، ازقول سیما سمر رییس کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان گفته شده است که کمیسیون پس از پانزده سال تلاش، همچنان متعهد و وفادار به ارزشهای حقوق بشری بوده وبه فعالیت‌های خویش ادامه می‌دهد.

بر اساس معلومات خبرنامه؛ کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان، یک نهاد ملیِ مبتنی بر قانون اساسی است که به اساس ماده ۵۸ قانون اساسی و مادۀ دوم قانون تشکیل، وظایف و صلاحیت های کمیسیون، در چارچوب دولت جمهوری اسلامی افغانستان، ۱۵ سال پیش تأسیس گردیده است.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement