خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سباوون: در شرایط فعلی به نیروهای امنیتی روحیه داده شود

سباوون: در شرایط فعلی به نیروهای امنیتی روحیه داده شود

Jun 10, 2017 - 13:34

کابل (پژواک،٢٠جوزا ٩٦): وحيد الله سباوون رييس "حزب اسلامی متحد افغانستان" می گوید که در شرایط کنونی، باید به نیروهای امنیتی و مسوولین آنها روحیه داده شود.

سباوون، امروز(٢٠جوزا) در یک مصاحبه اختصاصی به آژانس خبری پژواک گفت که به سبب نا امنی ها و چالش های اخیر کشور، تمام هموطنان متاثر شده اند.

وی اضافه کرد: "در حوادث اخیر، مردم یک قوم یا یک سمت ضرر ندیده اند، بلکه هر کس و افراد تمام گروه ها و در مجموع اتباع کشور ضرر دیده و دردشان هم مشترک است."

سباوون گفت که کشور از شرایط و حالات حساس میگذرد و باید در این شرایط حساس، از اقداماتى اجتناب شود که برای مردم مشکلات می آورد و در بین مردم برای اختلافات و نفاق راه را هموار می سازد.

رییس حزب متحد اسلامی افغانستان؛ با اشاره به نا امنی ها، تظاهرات و حرکت های مدنی اخیر در کابل گفت که تظاهرات و حرکت های مدنی حق هر هموطن است؛ اما این کارها باید در چارچوب قانون صورت گیرد.

موصوف در باره خواسته های تظاهرات کننده ها گفت که برکناری مقامات امنیتی راه حل نیست، باید به آنها و نیروهای امنیتی روحیۀ بیشتر داده شود.

سباوون افزود که حکومت فعلی، از مشکلات خالی نیست؛ اما تضعیف و یا سرنگونی نظام و به این بهانه امتیاز سیاسی به دست آوردن، کار مناسب نیست.

وی اضافه کرد: "ما باید به حکومت مشوره های سالم بدهيم و تهدیدش نکنيم."

نامبرده گفت که حرکت های اخیر برای مردم مشکلات ايجاد نموده و آنها را نا راحت کرده است.

وی افزود که خواسته های مشروع از حکومت به منظور تامین امنیت،  برای همه قابل قبول است؛ اما ايجاد تشنج به نفع کشور نیست.

به گفتۀ سباوون، آنها نيز خواهان اصلاحات در بخش های ملکی و نظامی حکومت اند؛ اما این کار بايد در محدودۀ قوانین نافذۀ کشورصورت گيرد.

وی گفت که حکومت بر اساس رای مردم تشکيل شده و باید به آن چانس داده شود تا مدت قانونى خود را تکمیل نمايد. 

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement