خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"حکومت به وضعيت خبرنگاران ورسانه ها توجه جدى نمايد"

"حکومت به وضعيت خبرنگاران ورسانه ها توجه جدى نمايد"

Jun 14, 2017 - 16:10

کابل(پژواک، ۲۴ جوزا ۹۶): فدراسیون نهادهای رسانه یی و ژورنالیستان افغانستان، با ابراز نگرانی از افزایش تهدیدها و خطرهای فراروی خبرنگاران و رسانه ها، از حکومت می خواهد تا از جامعۀ رسانه یی با جدیت بیشتری حمایت کند.

رحیم الله سمندر عضو فدراسیون نهاد های رسانه یی و ژورنالیستان افغانستان، امروز در یک نشست خبری گفت که در یک ماه اخیر، هشت کارمند رسانه یی در جلال آباد و کابل، بر اثر رویدادهای تروریستی کشته و دست کم ۲۰ تن دیگر زخمی شده اند.

افزون براین، به گفته وی در این دو رویداد دفاتر شماری از رسانه ها از جمله رادیو و تلویزیون ملی ننگرهار، و تلویزیون های یک، مشعل و روزنامه ماندگار خسارات زیادی دیده اند؛ اما تا کنون از هیچ مرجعی برای بازسازی آنها اقدام نشده است.

در ادامه این نشست، صدیق الله توحیدی یکی دیگر از اعضای فدراسیون نهادهای رسانه یی و ژورنالیستان، در قطعنامه ای، خواست های فدراسیون را بخاطر بهبود وضعیت کار خبرنگاران و رسانه ها اعلام کرد.

وی گفت: "ما از حکومت خواهانیم تا در زمینۀ تامین شرایط ایمنی برای کارمندان رسانه ها به صورت جدی توجه کند و مصونیت آنان را تضمین کند."

۲۷ ماه ثور سال جاری، گروهی از مهاجمان انتحاری به ساختمان رادیو و تلویزیون ننگرهار در شهر جلال آباد حمله کردند، که بر اثر آن چهار کارمند این رسانه کشته شدند. همچنان در حمله خونین ۱۰ جوزا در چهار راهی زنبق کابل که با استفاده از یک تانکر فاضلاب صورت گرفت، حداقل ۱۵۰ تن از جمله فلمبردار تلویزیون پرس تی وی، کارمند آی تی تلویزیون طلوع، راننده دفتر بی بی سی و کارمند تخنیکی تلویزیون ملی جان باختند.

توحیدی افزود که این فدراسیون، از حکومت می خواهد تا در بازسازی رسانه های آسیب دیده در رویدادهای اخیر، به صورت عاجل اقدام نماید و بخاطر تداوی زخمی های این رویدادها کمک کند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement