خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

پنج ماه از تعلیق وظیفۀ وزیر مخابرات گذشت و دفتر وی همچنان لاک و مُهر است

پنج ماه از تعلیق وظیفۀ وزیر مخابرات گذشت و دفتر وی همچنان لاک و مُهر است

Jun 14, 2017 - 17:26

کابل (پژواک، ۲۴جوزا ۹۶): پنج ماه از تعلیق وظیفۀ وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی گذشته؛ اما دفترش همچنان لاک و مهر است و نتیجۀ تحقیقات در مورد اتهام های مطرح شده علیه او مشخص نشده است.

ریاست جمهوری، در ۱۳ جدی ۱۳۹۵ اعلام کرد که وظیفه عبدالرزاق وحیدی وزیر مخابرات به حالت تعلیق در آمده است و هیئتی برای بررسی مسایل مالی در این وزارت تعیین شده و تا پایان کار این هیئت، وظیفه وحیدی در حالت تعلیق خواهد بود.

عبدالرزاق وحیدی از جمله وزیرانی بود که قبل از این مسئله، از سوی ولسی جرگه به اتهام مصرف نکردن بودجه انکشافی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی و چگونگی دریافت ۱۰ درصد مالیات مشتریان شرکت های مخابراتی سلب صلاحیت شده بود.

سیداحمد شاه سادات سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، به آژانس خبری پژواک گفت که عبدالرزاق وحیدی قبلا گفته بود که سیستم جمع آوری مالیات ۱۰ درصدی را آماده کرده؛ اما این سیستم اصلا ایجاد نشده است.

به گفته وی، این سیستم باید به شکلی ایجاد می شد که با اتصال به سیستم شرکت های مخابراتی، چگونگی جمع آوری مالیات دولت از مقدار مصرف مکالمات مشتریان این شرکت ها به حساب دولت، مشخص شود.

 سادات خاطر نشان کرد که به دلیل ایجاد نشدن این سیستم تا اکنون مشخص نیست که چقدر از مالیات مورد نظر به حساب دولت واریز می شود.

سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی گفت: "اصلا باید ۱۳ سال قبل این سیستم ساخته می شد؛ اما در حال حاضر کارهای تخنیکی آن آماده شده و امیدواریم به زودی آماده شود."

سید احمد شاه سادات با تايید این که دفتر وزیر تعلیق شده، همچنان مهر و لاک است گفت که تحقیق در مورد این مسئله از صلاحیت های څارنوالی است؛ اما او نمی داند که این تحقیق تا چه اندازه پیشرفت داشته است.

عبدالرزاق وحیدی ۱۷ دلو در نامه یی به دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفت، گفته بود که  اتهام های مطرح شده علیه خود را بی بنیاد می داند و برای اثبات بی گناهی اش اسناد زیادی دارد.

وی خاطر نشان کرده بود که در جمع کردن مالیات مخابراتی، از جمله مالیات ۱۰ درصدی مکالمات تيليفونی "هیچ مسوولیت قانونی" نداشته و او حاضر است با روند تحقیق به صورت جدی همکاری کند.

اما با وصف گذشت بیش از پنج ماه از تعلیق وظیفه عبدالرزاق وحیدی، تا هنوز مشخص نیست که نتیجه تحقیق هیئت لوی څارنوالی در این زمینه، تا چه اندازه پیشرفت داشته است.

جمشید رسولی سخنگوی لوی څارنوالی، به پژواک گفت که تحقیق در مورد قضیه مذکور همچنان ادامه دارد و به محض تکمیل تحقیقات، نتیجه آن با مردم شریک ساخته خواهد شد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement