خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شاروالی کابل: مطابق به طرح جدید، ساختمان های خودسر تخریب می شود

شاروالی کابل: مطابق به طرح جدید، ساختمان های خودسر تخریب می شود

Jun 16, 2017 - 14:28

کابل (پژواک، ۲۶ جوزا ۹۶): شاروالی کابل، از ارائه طرح جلوگیری از اعمار ساختمان های خودسر، به کابینه خبر داده می گوید که پس از تصویب این طرح، ساختمان های خودسر در شهرکابل کاملاً تخریب می شود.

عبدالله حبیب زی شاروال کابل، در يک مصاحبه اختصاصى با آژانس خبری پژواک گفت که اخیراً طرح جدیدی را به منظور جلوگیری از ساخت و ساز ساختمان های خودسر و غیرقانونی، جهت تصویب به کابینه پیشنهاد کرده اند.

وی، با بیان اینکه پس از تصویب طرح یادشده، با متخلفان برخورد جدی صورت خواهد گرفت، افزود: "پس از این، مالکان ساختمان های خودسری که به اطلاعیه های ما توجه نکرده اند، ساختمان های شان کاملاً تخریب می شود؛ بخاطریکه تا زمانیکه تعمیرهای خودسر کاملاً تخریب نشود، جلو آن گرفته نمی شود."

حبيب زى ، آمار دقیق از ساختمان های خودسر ارائه نکرد؛ اما گفت: "تعداد ساختمان های خودسر زیاد است و مطابق به طرح جدید، تمام ساختمان ها بررسی می شود و پس از بررسی، اگر ساختمان قابل اصلاح و ترمیم باشند، هدایت به اصلاح و ترمیم آن داده می شود، اگر قابل اصلاح و ترمیم نبود، کاملاً تخریب می شوند."

به گفته وی، در گذشته نیز شماری از ساختمان های خودسر و غیرقانونی را قسماً تخریب کرده بودند؛ اما متاسفانه به دليل نبود وسایل کافی، قانون و مقررات و کمبود تشکیلاتی، این کار موثر تمام نشده است.

این در حالی است که شاروالی کابل، در گذشته نیز چند بار به هدایت رییس جمهور، اقدام به تخریب ساختمان های خودسر کرده است؛ اما بابرخورد تُند مالکان مواجه شده و اين برنامه عملى نگرديده است.

بنابر گزارش‌ها، بیش از هفتاد درصد ساختمان‌های شهر کابل، به صورت غیرقانونی و خلاف‌ نقشه‌های شهرداری کابل ساخته شده است.

براساس گزارش‌ها، این ساختمان‌ها در جاهایی ساخته شده‌است که مطابق به نقشۀ شهرداری کابل، باید ساحۀ سبز باشد؛ تا باشندگان آن منطقه، از آن استفاده کنند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement