خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

قرارداد ساخت ماسترپلان مجمتع اداری دولتی کابل با یک شرکت خارجی امضا شد

قرارداد ساخت ماسترپلان مجمتع اداری دولتی کابل با یک شرکت خارجی امضا شد

Jun 17, 2017 - 16:52

کابل (پژواک، ۲۷جوزا۹۶): قرارداد ساخت ماسترپلان مجمتع اداری نهادهای دولتی در ساحه دارالامان کابل، به هزینۀ بیش از ۱۵ میلیون دالر با یک شرکت لبنانی امضا شد.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری، در خبرنامه یی که به دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته، گفته است که در مراسمی که امروز به این منظور با حضور رئیس جمهور در ارگ برگزار شد، شماری از مسوولان دولتی و بخش خصوصی شرکت کرده بودند.

سید سعادت منصور نادری وزیر شهرسازی گفت که وزارت شهرسازی و مسکن آماده است تا در کنار بازسازی قصر تاریخی دارالامان، این ساحه را به شکل عصری بازسازی کند و آرمان های امان الله خان، بانی استقلال کشور را برآورده سازد.

به گفته وی، حکومت تصمیم گرفته است تا بخاطر ارائه خدمات به موقع و ازمیان بردن پراکندگی ادارات دولتی از نگاه موقعیت و همچنان تامین بیشتر امنیت و از میان برداشتن ازدحام شهری، اکثریت ادارات دولتی و وزارتخانه ها را به ساحه دارالامان انتقال بدهد.

نادری خاطر نشان کرد که به همین منظور، قرارداد طرح، دیزاین و ساخت ماسترپلان مجمتع اداری دولتی در این ساحه با شرکت "خطیب العالمی" که یک شرکت با اعتبار در عرصه بین المللی است امضا شد؛  تا با اتمام آن در دو سال آینده، زمینه برای آغاز کار ساختمانی این پروژه فراهم شود.

وزیر شهرسازی ومسکن افزود: "انتقال وزارتخانه ها و ادارات دولتی به ساحه دارالامان، باید با درنظرداشت زمان و در چارچوب یک برنامه مشخص انجام شود؛ به همین خاطر برای ساخت این کمپلکس بزرگ، به پلان جامع و طرح مناسب ضرورت بود؛ تا جوابگوی نیازمندی های امروز و فردا باشد."

نادری تصریح کرد که شرکت خطیب العالمی در انجنیری معاصر به خصوص در سبک اسلامی، دارای شهرت جهانی است و در ۳۴ کشور جهان سابقه کاری دارد.

رمضان الحرب معاون شرکت خطیب العالمی گفت که این پروژه، اولین پروژۀ این شرکت در افغانستان نیست، بلکه به عنوان یک شرکت رسمی و ثبت شده بر روی چندین پروژۀ دیگر نیز کار می کند.

وی گفت که با درنظرداشت ظرفیت و نیازمندی های وزارت ها، طرح مذکور را که از نگاه کیفیت و مصونیت با استندردهای بین المللی برابر باشد، آماده خواهند کرد.

وزارت شهرسازی و مسکن، در خبرنامه یی گفته است که این قرارداد، با هزینه ۱۵ میلیون دالر عملی خواهد شد و این وزارت، پروژۀ مذکور را به گونه دقیق نظارت و مدیریت نموده و بعد از تکمیل آن، امور ساختمانی این پروژه آغاز خواهد شد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement