خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

حدید: بعضی افراد غيرمسوول و زورمند در بلخ با جریان های سیاسی پیوند دارند

حدید: بعضی افراد غيرمسوول و زورمند در بلخ با جریان های سیاسی پیوند دارند

Jun 19, 2017 - 16:53

مزارشریف (پژواک،٢٩جوزا،٩٦): رییس شورای ولایتی بلخ می گوید که پیوندهای سیاسی در این ولایت، راه را برای خودسرى هاى افراد زورمند و غير مسوول فراهم کرده است.

 داکتر محمد افضل حدید، در مصاحبه با آژانس خبری پژواک گفت که زورمندان، در خودسری ها و همچنان در وجود قمارخانه هاى شهر مزار شریف دست دارند.

رئیس شورای ولایتی، از حضور افراد مسلح غیر مسوول و خودسر ابراز نگرانی نموده افزود که چنین حوادث، ثبات و وضعیت امنیتی بلخ را منفی نشان میدهد.

وی تاکید کرد که بلخ، هنوزهم در سطح زون شمال از ولایات نسبتاً امن به شمار میرود؛ اما از این چشمپوشی نکرد که حضور افراد مسلح غیر مسوول و خودسر در برابر آن، سوال برانگیز شده میتواند.

رئیس شورای ولایتی گفت امکان دارد که این افراد مسلح غیر مسوول، به بعضی وکلای شورای ولایتی مربوط باشند و تاکید کرد که بعضی زورمندان، از سوی بعضی نمایندگان ولسی جرگه حمايت می شوند.

وی اضافه کرد که در ولایت بلخ، احزاب گوناگون فعال اند و در نمایش حضور خود سیاست هم می کنند.

وی به نام کدام حزب اشاره نکرد؛ اما در کل گفت که این افراد مسلح غیر مسوول، مربوط به بعضی از احزاب سیاسی می باشند.

حدید، فعالیت قمارخانه ها در شهر مزارشریف را نیز قابل نگرانی عنوان کرد و این کار را مربوط به افراد مسلح غیر مسوول دانست.

به گفته وی، وقتیکه پولیس معلومات دارد و با وجود این هم در برابرش اقدام نمی کند؛ روشن است که آنها نیز در چنین کارها شریک اند.

رئیس شورای ولایتی گفت چنین معلوم می شود که ممکن بعضی معامله ها باشد، که پولیس در برابر چنین اعمال اقدام نمی کند و یا تاکنون، از آن جلوگیری صورت نگرفته است.

موصوف گفت: "در این ولایت پیوندهای عجیب موجود است، چنین به نظر ميرسد که تمام حلقات در آن، باهم به شکل زنجیره یی بسته اند."

وی در ارتباط به همین حلقات، به حیث رئیس شورای ولایتی ملامتی خود را پذیرفت که تاکنون در برابر آن، کاری نکرده است.

وی یک علت عدم اقدام جدی در برابر این کار را تطبیق نشدن قانون دانست.

اما رئیس شورای ولایتی تاکید کرد که آنها به حیث نمایندگان مردم، اقدامات خود را ادامه میدهند و امیدواراند که آهسته آهسته تغییر مثبت به وجود بیاید.

افضل حدید گفت که راجع به خودسری های افراد مسلح غیر مسوول، در هفته اول ماه رمضان در مقام ولایت بلخ، به ریاست والی یک جلسه صورت گرفت.

به گفته وی، در این نشست؛ مسوولین امنیتی، نمایندگان پارلمان و شورای ولایتی، نمایندگان احزاب سیاسی، عالمان دینی و بزرگان قومى اشتراک داشتند، که در مورد اقدامات خودسرانۀ اخیر، فیصله صورت گرفت که به طوری جدی جلو این کار گرفته می شود.

حديد گفت که در اين نشست؛ فيصله هاى جدى در مورد افراد مسلح غيرمسوول، قماخانه ها،  قاچاق مشروبات الکولى، وسايط بى اسناد و شيشه سياه و دخالت بعضى مقامات و پوليس به عمل آمد.

موصوف افزود طبيعى است که همچو فيصله ها به ضرر بعضى جوانب تمامى مى شود؛ پس اگر از همچو رويدادها جلوگيرى صورت نگيرد، تغيير مثبت به ميان نخواهد آمد.

اما وى تاکيد کرد که همچو فيصله ها نبايد فقط روى کاغذ بماند، بلکه نيروهاى امنيتى بايد گام هاى عملى براى تطبيق آن بردارند.

رييس شوراى ولايتى بلخ، از والى و مسوولين امنيتى بلخ خواست که نبايد در مبارزه با تروريزم از مصلحت کار گيرند، بلکه مبارزۀ جدى انجام دهند؛ اگر اين کار صورت نگيرد، مشکلات مردم بيشتر خواهد شد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement