خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"اتهام ارتباط میرویس یاسینی با حملۀ انتحاری در چهار راهی زنبق بی بنیاد است"

"اتهام ارتباط میرویس یاسینی با حملۀ انتحاری در چهار راهی زنبق بی بنیاد است"

Jun 21, 2017 - 16:35

کابل (پژواک،۳۱جوزا ۹۶): کميسيون بررسى شکايات و تخلفات رسانه یی می گوید که گزارش تلویزیون آریانا در مورد اینکه تانکر انفجار داده شده در چهار راهی زنبق، متعلق به شرکت میرویس یاسینی است، یک اتهام بی بنیاد و عاری از حقیقت است.

ضیاء بومیا معاون کمیسیون بررسی شکایات و تخلفات رسانه یی، امروز در یک نشست خبری در کابل گفت که پس از وقوع حمله تروریستی خونین ۱۰ جوزا در چهار راهی  زنبق شهر کابل، تلویزیون آریانا نیوز در گزارشی گفته بود که تانکر استفاده شده در این انفجار، متعلق به شرکت میرویس یاسینی عضو ولسی جرگه بوده است.

اما وی گفت: "تحقیق و بررسی کمیسیون بررسی شکایات و تخلفات رسانه یی نشان می دهد که خبر مذکور، کاملا نادرست و به دور از حقیقت است و آقای یاسینی، هیچ شرکت به ویژه شرکت تخلیه فاضلاب ندارد و نه هم موتر مذکور، مربوط به ایشان می باشد."

بومیا افزود که با توجه به یافته های کمیسیون، به صراحت اعلام می کند که یاسینی، از هر گونه اتهام در این زمینه مبرا می باشد.

معاون کمیسیون رسیدگی به شکایات و تخلفات رسانه یی گفت: "تلویزیون آریانا نیوز خبر یادشده را از منبعی که به دست آورده بود، در اختیار کمیسیون قرار داد؛ اما این منبع نتوانست اسناد و مدارکی درباره صحت این خبر ارایه کند و مشخص گردید که این بخش از گزارش، کذب مطلق بوده است."

بومیا افزود مطابق ماده های هفتم و چهل وپنجم قانون رسانه های همگانی، فیصله شد تا تلویزیون آریانا نیوز از میرویس یاسینی در یکی از برنامه های خبری خود به طور رسمی معذرت خواهی کند و غیرحقیقی بودن این گزارش را در یکی از بخش های خبری معادل به زمان گزارش نخست، نشر کند.

افزون براین، این کمیسیون در خبرنامه یی گفته است که برخی از رسانه ها و خبرنگاران، در زمینه پوشش رویداد انفجار در چهار راهی زنبق و تظاهرات متعاقب آن، دقت را به عنوان یک معیار خبرنگاری، قربانی سرعت کرده و ضمن آسیب زدن به اعتماد عامه به رسانه ها، به امنیت روانی جامعه نیز صدمه زده اند.

در حمله انتحاری چهار راهی زنبق که با استفاده از یک تانکر فاضلاب صورت گرفت، حداقل ۱۵۰ تن کشته و بیش از ۳۰۰ تن دیگر زخمی شدند. دو روز بعد از این رویداد، تظاهراتی در کابل صورت گرفت که به خشونت انجامید و در نهایت، چهار تن از جمله پسر معاون مشرانوجرگه کشته و حداقل ۱۰ تن دیگر زخمی شدند.

کمیسیون رسیدگی به شکایات  و تخلفات رسانه یی از خبرنگاران و رسانه ها خواسته است تا بعد از این؛ معیارهای کاری، قوانین نافذه و همچنان معیارهای اخلاقی را به صورت جدی رعایت کنند؛ در غیر آن صورت قضایای مربوطه، جهت تعقیب قانونی به مراجع مربوطه ارجاع داده خواهد شد.                                                                            

 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement