خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نخستين مناظره "شهروندو ارگ" درکابل برگزارگرديد

نخستين مناظره "شهروندو ارگ" درکابل برگزارگرديد

Jun 22, 2017 - 14:07

کابل(پژواک،اول سرطان ٩٦):محمداشرف غنى رييس جمهور کشور در گشايش مناظره زير نام"شهروند و ارگ"تاکيدکردکه تا فکرمشترک وجود نداشته باشد وحدت به ميان نمی آيد و اينگونه مناظره ها و بحث ها شهروندی، حکومتداری و دولتداری را تعريف می‌کند.

مناظره "شهروندو ارگ"امروز در رياست جمهوری برای اولين بار با اشتراک استادان پوهنتون ها،محصلين،باشندگان کابل و برخى مقامات حکومتى برگزار گرديد و رييس جمهور با ايراد سخنرانى اين مناظره را افتتاح کرد.

محمد اشرف غنی در خطاب به اشتراک کنندگان اين مناظره گفت که تا فکرمشترک وجود نداشته باشد وحدت به ميان نمی آيد و فکر نتيجه بحث آزاد است اين  بحث ازاد است که شهروندی،دولتداری وحکومتداری را تعريف می کند .

وى افزود:((يک جامعه با زور و استبداد پايدار مانده نمی‌تواند، به زور مردم را شهروند ساخته نمی‌توانيم، بلکه به بحث، به مناظره و با قناعت ‌دادن مشارکت پيدا می‌کند.))

رييس جمهور خطاب به اشتراک‌کنندگان مناظره گفت که اگر مردم ظرفيت را می‌خواهند، پس بايد بهترين افراد در حکومت شامل شوند و اگر دنبال مصلحت اند، پس زورمندان در حکومت راه خواهند يافت.

هدف از مناظره شهروندو ارگ، آغاز يک روند مثمر و موثر به منظور تغيير بنيادی در روش حکومتداری وتعيين جايگاه شهروند وحکومت پاسخگوگفته شده است.

فرخنده زهرا نادری مشاورارشد رييس جمهور در بخش ملل متحد گفت که اين مناظره ارگ را از مکان قدرت سنتی  بسوی نهاد شهروند محور وحکومت داری سالم و پاسخگومی کشاند. 

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement