خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

قوماندان امنيه: ده ها داعشى در کنر به فعاليت آغاز نموده اند

قوماندان امنيه: ده ها داعشى در کنر به فعاليت آغاز نموده اند

Jul 05, 2017 - 15:32

سعدآباد (پژواک، ١٤سرطان ٩٦): قوماندان امنيۀ کنر مى گويد که صدها داعشى در اين ولايت به فعاليت آغاز نموده و از سوى خارجى ها آموزش مى بينند.

پاسوال جمعه گل همت قوماندان امنيۀ کنر، طى صحبت ويژه با آژانس خبرى پژواک گفت که تعداد دقيق افراد اين گروه مشخص نيست؛ اما فعاليت هاى خود را عملاً از ولسوالى چپه دره آغاز نموده که تعداد شان به صدها تن مى رسد.

به گفتۀ او، گروه داعش همچنان در منطقۀ کوهستانى باتاش ولسوالى نارى، مراکز آموزشى دارند که کارهاى آن، از سوى داعشى هاى خارجى پيش برده مى شود.

او افزود که داعش همچنان فعاليت هاى آشکار  شان را در مناطق کوهستانى ولسوالى هاى وته پور، نورگل، مانوگى و مزاردره آغاز نموده اند.

همت گفت که داعش مى خواهد قرارگاه هاى دايمى براى خود در کنر پيدا کند و از اينجا در مناطق ديگر کشور نفوذ نمايد.

به گفتۀ قوماندان امنيه، کنر اراضى شديد و پيچده دارد، علاوه بر اين با پاکستان همسرحد است، از همينرو داعش در تلاش پيدا کردن قرارگاه هاى دايمى در کنر است.

او گفت که نيروهاى امنيتى افغان، آمادگى کامل دارند، دولت مرکزى را در جريان گذاشته و از آنها خواسته است که نيروهاى امنيتى کنر را بيشتر تجهيز نمايد تا پلان هاى داعش را خنثى کنند.

قوماندان امنيۀ کنر گفت که از آغاز سال جارى تاکنون، ١٤ حملۀ هوايى ضد داعش به همکارى ماموريت قاطع در مناطق مختلف کنر انجام شده است.

به گفتۀ موصوف، در اين حملات ٢٤ جنگجوى داعشى کشته شده که اکثر سلاح و مهمات شان از بين برده شده و يا هم به دست نيروهاى دولتى افتاده است.

او افزود که عمليات نيروهاى دولتى، تا از بين بردن کامل تمامى مراکز و لانه هاى داعش جريان خواهد داشت.

همت گفت که در اين ولايت علاوه بر باشندگان محلى، داعشى هاى خارجى نيز در آموزش، اکمال و حملات نقش فعال دارند.

قوماندان امنيه افزود: "قبل از اينکه جنگجويان داعش براى نيروهاى افغان به يک درد سر مبدل شوند، ما عمليات زمينى و هوايى بر مراکز آنها در وته پور، مانوگى، چپه دره و بعضى مناطق ديگر انجام داديم که در نتيجۀ آن، داعشيان و دو قوماندان مهم شان کشته شدند."

 به گفتۀ او، اگر آنها بيشتر تجهيز شوند، پس تمامى فعاليت هاى گروه داعش در کنر را خنثى خواهد کرد.

همت گفت که دولت مرکزى با وى تعهد کرده که نيروهاى افغان را با وسايل مهجز و عصرى تجهيز خواهد کرد.

او گفت که چندى قبل، گروه داعش بر پوسته هاى امنيتى چپه دره حمله کرده و مى خواستند که اين ولسوالى را دوباره تصرف و به نورستان راه يابند؛ اما با مقاومت شديد نيروهاى امنيتى مواجه شده و بعد از تلفات و جراحات سنگين، به عقب زده شدند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement