خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مقامات امنيتى: مخالفان مسلح در بغلان مرکزى شکست خوردند

مقامات امنيتى: مخالفان مسلح در بغلان مرکزى شکست خوردند

Jul 26, 2017 - 14:42

پلخمرى (پژواک،٤ اسد ٩٦): مقامات امنيتى در ولايت بغلان مى گويند که حملات تهاجمى مخالفان مسلح براى سقوط ولسوالى بغلان مرکزى، با شکست مواجه شده و تلفات سنگين بر آنها وارد گرديده است.

مل پاسوال اکرام الدين سريع قوماندان امنيه ولايت بغلان گفت که در عمليات مشترک نيروهاى امنيتى که دو روز قبل در ولسوالى بغلان مرکزى آغاز گرديده بود؛ يک پايگاه مهم مخالفان مسلح و دست کم ٢٠ روستا ديگر که ازسوى آنان تصرف گرديده بود، پس گرفته شد و مخالفان مسلح دست به فرار زده اند.

موصوف علاوه کرد: "دراين عمليات تاکنون دست کم ٥٠ مخالف مسلح کشته و زخمى شده اند و مخالفان مسلح، از خانه هاى مسکونى بعنوان سپر استفاده مى کنند و آنان حتى به اطفال و زنان نيز رحم نمى کند."

تورن جنرال شعورگل معاون  رييس ارکان ستردرستيز وزارت دفاع ملى که به ولايت بغلان رفته است گفت که مخالفان مسلح، در ده روز اخير از ولايات بغلان و کندز جمع شدند و با تمام توان تلاش کردندتا ولسوالى بغلان مرکزى را تصرف نمايند، که با مقامات شديد نيروهاى امنيتى روبه رو شدند.

موصوف افزودکه درپى حملات مخالفان مسلح، درگيرى که ميان نيروهاى امنيتى ومخالفان مسلح در ولسوالى هاى بغلان مرکزى، نهرين، گذرگان و برخى مناطق شهر پلخمرى صورت گرفته؛ تلفات سنگين به مخالفان مسلح وارد گرديد و نيروهاى امنيتى اکنون درحال پيشروى هستند.

حاجی محمد رحيم باشنده ولايت بغلان گفت که به علت جنگ ميان نيروهاى امنيتى و مخالفان مسلح، از ولسوالى بغلان مرکزى صدها خانواده بيجا شده و شمار زيادى از خانه ها تخريب گرديده است.

وى افزود: "ما از دولت ميخواهيم به هر قسم که مى شود، امنيت خانه های مردم را بگيرد و ديگر اجازه ندهد که طالبان وارد قريجات مردم شود و تمامی دار و  ندار مردم را از بين ببرد و حکومت در بازسازى خانه ها با مردم همکارى کند."

ولسوالی بغلان مرکزی از ولسوالی های پُرجميعت ولايت بغلان بوده، که شهر پلخمری مرکز ولايت بغلان را با ولايات کندز، تخار و بدخشان وصل مى کند .

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement