خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مرکز چاپ پاسپورت‌های الکترونیکی برای مهاجرین افغان افتتاح شد

مرکز چاپ پاسپورت‌های الکترونیکی برای مهاجرین افغان افتتاح شد

Aug 08, 2017 - 19:51

کابل (پژواک، ۱۷اسد ۹۶): مرکز چاپ پاسپورت‌های الکترونیکی برای مهاجرین افغان مقیم ایران، پاکستان وعربستان سعودی در وزارت امور خارجه گشایش یافت.

نصیراحمد اندیشه، معین اداره و منابع وزارت خارجه به خبرنگاران گفت چهار دستگاه چاپ پاسپورت الکترونیک که از آلمان خریداری شده است، در وزارت خارجه نصب شده است.

به گفته وی، هر کدام از این دستگاه‌ها می‌تواند در ساعت۱۲۰ پاسپورت الکترونیک چاپ کند که شمار آن در هر روز به پنج تا شش هزار پاسپورت می‌رسد.

اندیشه افزود که پاسپورت‌های چاپ شده در جریان دو تا شش روز از کابل به ایران، پاکستان و عربستان انتقال داده خواهد شد و در این روند به محصلان اولویت داده می شود.

معین وزارت امور خارجه تصریح کرد که قرار است این روند توسعه یابد و تا دوسال دیگر تمام مهاجرین افغان در هر کشوری زندگی می کند خواهد توانست برای دریافت پاسپورت جدید تقاضا کند.

نصیر احمد اندیشه خاطر نشان کرد که این روند با همکاری وزارت امور داخله، مالیه، مهاجرین وعودت کنندگان، اداره ثبت احوال نفوس و شورای امنیت ملی پیش برده می‌شود.

عالمه عالمه، معین وزارت مهاجرین وعودت کنندگان گفت که در حال حاضر حدود یک و نیم میلیون مهاجر افغان فاقد مدرک در ایران و ۷۰۰ هزار مهاجر افغان فاقد مدرک در پاکستان زندگی می‌کنند.

به گفته وی، داشتن پاسپورت الکترونیک برای این تعداد مهاجر بسیار ضرور است و باید هر چه زود‌تر این روند عملی شود.

وزارت امور خارجه در خبرنامه یی گفته است که بر اساس فیصله رهبری حکومت وحدت ملی و به منظور حل مشکل اسناد هویتی مهاجرین افغان به آنان پاسپورت صادر شود.

گفته شده است که این پاسپورت‌ها پس از تثبیت هویت متقاضیان، به همکاری نمایندگی‌های سیاسی و قونسلی افغانستان در کشورهای مذکور صادر خواهد شد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement