خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در سال جاری٤٥٢ جسد و زخمی به شفاخانۀ ملکی ارزگان انتقال داده شده اند

در سال جاری٤٥٢ جسد و زخمی به شفاخانۀ ملکی ارزگان انتقال داده شده اند

Aug 16, 2017 - 18:24

ترينکوت (پژواک،٢٥اسد٩٦): ريیس شفاخانۀ ملکی ولایت ارزگان می گوید که درسال جاری، ٤٥٢جسد و زخمی از جنگها به این شفاخانه انتقال داده شده اند.

داکتر امین الله توخی رئیس شفاخانۀ ملکی، امروز٢٥اسد طی نشست خبری در شهر ترینکوت گفت که طی یک سال گذشته، جنگ در این ولایت افزایش یافته و در نتیجۀ آن در شفاخانه هر روز وضعیت اضطراری اعلام می شود.

وی گفت که تعداد قربانیان جنگ های اخیر، نسبت به سال های گذشته بسیار زیاداند و هر روز تعداد زیادی از افراد ملکی و نظامی که درجنگ ها کشته و زخمی شده اند، به شفاخانه انتقال داده می شوند.

داکتر توخی افزود که طی سال جاری، به این شفاخانه٤٥٢ جسد و زخمی های ملکی و نطامی آورده شده اند، که بیشتر شان غیر نظامیان بوده اند.

رئیس شفاخانۀ ولایتی گفت که ازجملۀ این قربانیان، ٢٣٥فرد ملکى و ٢١٧ تن ديگر شان نیروهای دولتی می باشند، که در جریان جنگ ها کشته و یا زخمی شده بودند.

وی اضافه کرد که طی این مدت، ٢٣ کشته و ١٩٤زخمى نظامیان و همچنان ١٨ کشته و ٢١زخمی افراد ملکی به این شفاخانۀ انتقال داده شده اند.

به گفتۀ داکتر توخی؛ از جمله این رقم تلفات ملکی، ٤٠تن آن در حملات هواىى کشته و زخمى شده اند.

رئیس شفاخانۀ ولایتی گفت تعداد تلفات و جراحات افراد ملکی، به این دليل زیاد است که هردو طرف جنگ، از آن به عنوان سپر استفاده می کنند و علاوه بر آن، ماین های جاسازی شدۀ کنار جاده نیز عامل وارد شدن تلفات وجراحات به مردم ملکی شده است.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement