خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

عبدالله: آمادۀ همکاری با بلاروس در زمينه ‌های اقتصادی و صنعتی مى باشيم

عبدالله: آمادۀ همکاری با بلاروس در زمينه ‌های اقتصادی و صنعتی مى باشيم

Aug 16, 2017 - 10:46

کابل (پژواک،٢٥ اسد ٩٦): رييس اجرايى حکومت، در ديدار از فابريکه هاى موتر و تراکتورسازی مينسک گفت که افغانستان، آمادۀ همکاری با بلاروس در زمينه ‌های اقتصادی و صنعتی می ‌باشد.

داکترعبدالله عبدالله رييس اجرايى حکومت، روزگذشته در يک سفر رسمی به کشور بلاروس رفت و قرار است رييس اجراييه، ضمن ملاقات با رييس ‌جمهور، صدراعظم و ديگر مقام‌های عالیرتبه جمهوری بلاروس، درباره تقويت روابط و همکاری‌ های دوجانبه ميان کابل و منسک بحث و تبادل نظر نمايد.

دراعلاميه دفتر مطبوعاتى رياست اجراييه حکومت که امروز به آژانس خبرى پژواک رسيده است گفته شده که داکترعبدالله عبدالله و هيئت همراهش،  دراين سفر از فابريکۀ موترسازی مينسک ديدار کردند.

منبع افزوده است که در اين ديدار، رييس عمومی فابریکۀ موترسازی مينسک، دربارۀ پيشرفت‌های‌شان در زمينۀ موترسازی با تناژبلند، به رييس اجراييه  توضيحات مفصل ارايه کرد.

ديميتری کاتيری نيچ رييس فابريکۀ موترسازی مينسک، از اعتبار جهانی موترهای‌شان سخن زد و گفت که هم اکنون، توليدات آنها در اروپا و افريقا به فروش می‌رسد. او همچنان در راستای همکاری با افغانستان اعلام آماد‌گی نمود.

داکترعبدالله رييس اجراييه حکومت، در پايان بازديد از فابريکۀ مذکور، جملاتی چند در کتاب بازديدکنندگان نوشت و از توسعۀ صنايع در بلاروس ابراز خرسندی نمود.

همچنان  وى  در شهر مينسک، از فابريکۀ وسايل و تجهيزات ساختمانی و ماشين آلات «آمکودور» ديدار کرد و دراين ديدارولاديمير يانوشکو معاون اول رييس کمپنی آمکودور، دربارۀ وسايل و تجهيزات توليد‌شان به داکتر عبدالله عبدالله و هيئت همراهش معلومات ارايه کرد.

مسوولان کمپنی آمکودور، از علاقمندی خود در زمينۀ همکاری با افغانستان سخن گفتند.

رييس اجرايى حکومت، ضمن ستايش از توليدات سامان آلات و تجهيزات ساختمانی ای کشور گفت که افغانستان آمادۀ همکاری با بلاروس در زمينه‌های اقتصادی و صنعتی می‌باشد.

قرار است رهبران بلاروس و افغانستان، فردا توافق‌نامه‌ و تفاهم‌نامه‌يی را در زمينه‌ های اقتصادی- تجارتی و قانون‌گذاری و عدلی به امضا برسانند.

ازسويى هم  داکترعبدالله و هيئت همراه‌شان در جريان سفر به بلاروس، از فابريکۀ تراکتورسازی مينسک نيز ديدار کردند.

فئودور دوماتينکو، رييس عمومی فابريکۀ تراکتورسازی مينسک، از همکاری تجار افغانستان با فابريکۀ مذکور، در گذشته به نيکويی ياد کرد و ابراز اميدواری نمود که بتوانند همکاری‌های خود را با افغانستان افزايش دهند.

براساس اظهارات مسوولان فابريکۀ تراکتورسازی مينسک: "هم اکنون تراکتورهای آنان به پاکستان و از آن طريق به افغانستان صادر می‌شود و ما آماده هستيم که  تسهیيلات لازم را برای تجار افغانستان فراهم سازيم تا همکاری‌ها ميان دو کشور افزايش يابد."

رييس اجرايى حکومت، از پيشرفت صنايع بلاروس ابراز خرسندی نمود و گفت که دهقانان و زمين افغانستان، با تراکتورهای بلاروس آشنا است و تجار افغانستان علاقمند خريد تراکتورهای مينسک می‌باشند.

در پايان، داکترعبدالله عبدالله جملاتی چند در «کتاب بازديدکنندگان» اين فابريکه نگاشت.

 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement