خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

يک مرد در نهرين خانم حامله خود را به قتل رسانده است

يک مرد در نهرين خانم حامله خود را به قتل رسانده است

Aug 17, 2017 - 15:16

پلخمرى (پژواک، ٢٦ اسد ٩٦): مقامات محلى بغلان ميگويند که يک مرد در ولسوالى نهرين اين ولايت، خانم حامله خود را به قتل رسانده است.

فضل الدين مرادى ولسوالى نهرين به آژانس خبرى پژواک گفت که یک مرد در روستای تلی این ولسوالی خانم و دو طفل که در بطن خانمش بوده است، به گونۀ بی رحمانه به قتل رسانده است.

به گفتۀ موصوف، اين قتل هشت روز قبل رخ داده است، اما جسد خانم شام روز گذشته توسط پوليس با همکارى مردم در قريۀ ياد شده دريافت شده است.

وى افزود که نزدیک به ده روز قبل این خانم به دلیل خشونت های خانواده گی به ولسوالی مراجعه نموده بود و این خانم همراه با شوهرش به څارنوالی ولسوالی نهرین سپرده شده بودند؛ اما څارنوالان بدون گرفتن ضمانت این خانم را به شوهرش تسلیم نموده اند که سرانجام این خانم حامله دار از سوی شوهرش به قتل رسانده میشود و خودش فرار مى کند.

اما محمد عارف مبشر ريیس څارنوالی استیناف بغلان میگوید که شوهر این خانم قبل از آنکه خانمش را به قتل برساند، از سوی څارنوالی به پولیس تسلیم داده شده است و پولیس شوهر این خانم را رها کرده است.

اما محمد حسین قوماندان پولیس ولسوالی نهرین میگوید که آنان مطابق به قانون فرد متهم را برای بررسی به څارنوالی ولسوالی نهرین فرستاده است و آنان این فرد را رها کرده اند.

ساره احمدی محصل پوهنتون بغلان در  مورد قتل خانم ياد شده ميگويد: "قتل خانم باردار که توسط شوهرش صورت گرفته، در حقیقت عامل اصلی این قتل حکومت است؛ چون اگر مطابق به قانون و شرایط خاص این خانم را به شوهرش تسلیم میکرد، هیچ گاه چنین کار صورت نمى گرفت و این چندمین بار است که زنان بدون کدام قید و شرط به فامیلش تسلیم داده میشود و بعداً به قتل میرسد."

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement